Nederlands hulpteam weer thuis na zoektocht vermisten Valencia
EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlandse team dat een week geleden naar Valencia vertrok om daar te helpen zoeken naar vermisten, is weer thuis. Dat meldt Stichting Reddingshonden RHWW. Een deel van de groep, die uit dertien mensen en tien honden bestond, keerde zaterdag al terug uit Spanje. De rest is zondag geland in Eindhoven.
De resultaten van het hulpteam zijn naar het centrum gestuurd dat de zoektocht coördineert. Dat centrum bepaalt wat er verder mee gebeurt. "Vooral op het water zijn veel verwijzingen van de honden gekomen en alle markeringspunten zullen later uitgewerkt worden", meldt de stichting. "Waarschijnlijk kan dat pas als het water wat verder gezakt is en dan nog zal de enorme modderlaag het lokaliseren moeilijk maken."
Zware neerslag leidde eind vorige maand tot overstromingen in Spanje. Vooral de regio Valencia werd zwaar getroffen.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
50 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
1 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Marechaussee doet ook onderzoek naar een brand op een militair oefenterrein op de Ederheide, die op dinsdag 21 april uitbrak. Dat werd vrijdag bekendgemaakt. Bekend was al dat onderzoek loopt naar branden op oefenterreinen bij 't Harde, Oirschot en Weert.
4 uur geleden