Nederlands getint Atalanta als groepswinnaar door in Europa League
BERGAMO (ANP) - Met drie Nederlanders in de basis heeft Atalanta de groepswinst gepakt in de Europa League. In poule D werd met 1-1 gelijkgespeeld tegen Sporting CP.
Atalanta begon met Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners. Laatstgenoemde verzorgde na 23 minuten de assist bij het doelpunt van Gianluca Scamacca, die met een vlammend schot de 1-0 op het bord zette. De bij de Portugezen ingevallen Marcus Edwards maakte na bijna een uur spelen gelijk. Mitchel Bakker viel bij Atalanta in de slotfase in.
Atalanta is met 11 punten niet meer te achterhalen door Sporting CP, dat op 8 punten staat en zich net als de Italianen verzekerde van Europese overwintering. Wel moet Sporting CP een tussenronde spelen tegen een nummer drie uit de Champions League.
In groep A gaan West Ham United en SC Freiburg door, na zeges op respectievelijk TSC Backa Topola (0-1) en Olympiakos (5-0). Op 14 december strijden de Engelsen en de Duitsers in een rechtstreeks duel om de groepswinst. Rennes won in groep F met 3-0 bij Maccabi Haifa en is ook zeker van een vervolg in Europa.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
17 uur geleden