Nederlands getint Atalanta als groepswinnaar door in Europa League
BERGAMO (ANP) - Met drie Nederlanders in de basis heeft Atalanta de groepswinst gepakt in de Europa League. In poule D werd met 1-1 gelijkgespeeld tegen Sporting CP.
Atalanta begon met Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners. Laatstgenoemde verzorgde na 23 minuten de assist bij het doelpunt van Gianluca Scamacca, die met een vlammend schot de 1-0 op het bord zette. De bij de Portugezen ingevallen Marcus Edwards maakte na bijna een uur spelen gelijk. Mitchel Bakker viel bij Atalanta in de slotfase in.
Atalanta is met 11 punten niet meer te achterhalen door Sporting CP, dat op 8 punten staat en zich net als de Italianen verzekerde van Europese overwintering. Wel moet Sporting CP een tussenronde spelen tegen een nummer drie uit de Champions League.
In groep A gaan West Ham United en SC Freiburg door, na zeges op respectievelijk TSC Backa Topola (0-1) en Olympiakos (5-0). Op 14 december strijden de Engelsen en de Duitsers in een rechtstreeks duel om de groepswinst. Rennes won in groep F met 3-0 bij Maccabi Haifa en is ook zeker van een vervolg in Europa.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
2 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
5 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
9 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
10 uur geleden