Nederlands Fotomuseum heropent in februari 2026
ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum in Rotterdam opent in februari 2026 de deuren op de nieuwe locatie in pakhuis Santos op Katendrecht. "Zo krijgt het museum de ruimte om onder nieuw leiderschap een feestelijke en goed georganiseerde opening te realiseren", meldt het museum.
Eerder dit jaar werd directeur Birgit Donker ontslagen na een intern onderzoek naar haar functioneren. Uit dit onderzoek bleek dat Donker "herhaaldelijk informatie heeft achtergehouden of onjuist gepresenteerd". Het ging volgens de raad van toezicht (RvT) om informatie over "het welzijn van medewerkers en de cultuur van de organisatie" die nodig is om toezicht te houden.
De zoektocht naar een nieuwe directeur is inmiddels in gang gezet. "Het proces verloopt zorgvuldig, transparant en volgens de richtlijnen van de Governance Code Cultuur", aldus de RvT. "We betrekken stakeholders actief bij deze zoektocht; medewerkers hebben bovendien formeel inspraak in de benoeming. Zo wordt er breed meegedacht over het toekomstige leiderschap van het museum."
Over de verhuizing en heropening van het museum bestond enige onduidelijkheid na Donkers vertrek. Het museum merkt op dat "door sommigen is gesuggereerd dat het museum in de laatste week van september zou opengaan. Een dergelijke datum is echter niet publiekelijk door het museum zelf gecommuniceerd." Een opening later dit najaar zou volgens het museum "technisch haalbaar" zijn geweest, maar "met oog op zorgvuldige voorbereiding en betrokkenheid van partners" is voor februari gekozen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De dienst waarmee gemeenten, provincies en waterschappen officiële berichten publiceren, is weer online. Deze werd uit voorzorg uitgeschakeld vanwege problemen in programmeertaal PHP. Volgens een woordvoerder van NotuBiz zijn alle websites weer online. "Na grondig testen zijn alle systemen weer up and running."
57 minuten geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans heeft als reactie op de verhoging van de zorgpremie door verzekeraar DSW herhaald dat er maatregelen nodig zijn om "de zorg betaalbaar en toegankelijk te houden". De "aanhoudende groeiende vraag naar zorg en de stijgende lonen en prijzen" zijn volgens haar belangrijke oorzaken van de gestegen zorgkosten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
18 uur geleden