Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands elftal treft Spanje in kwartfinales Nations League

Nederlands elftal treft Spanje in kwartfinales Nations League

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal is in de kwartfinales van de Nations League in maart gekoppeld aan Spanje. Dat is het resultaat van de loting op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond UEFA in Nyon.

De formatie van bondscoach Ronald Koeman speelt eerst een thuiswedstrijd op 20 maart, waarna de uitwedstrijd drie dagen later volgt. De winnaars van de kwartfinales gaan naar de Final Four in juni.

"Een fantastische loting. Spanje is de titelverdediger. Ze hebben een geweldige ploeg met veel talent en ze spelen goed voetbal", reageerde Koeman via de sociale media van OnsOranje. "In 2010 speelden we de WK-finale tegen elkaar en nu ontmoeten we elkaar weer. Iedereen kijkt ernaar uit."

Groepsfase

Oranje eindigde in de groepsfase van de Nations League op de tweede plaats en kon zodoende groepswinnaars Spanje, Portugal of Frankrijk treffen in de kwartfinale. Het was niet mogelijk dat de nummers 1 en 2 uit dezelfde groep tegen elkaar spelen in de kwartfinales. Duitsland, groepswinnaar in de poule van Nederland, viel voor Oranje weg.

Regerend Europees kampioen Spanje won de laatste editie van de Nations League. Het elftal was na strafschoppen te sterk voor Kroatië. De verliezend finalist van 2023 treft in de kwartfinales Frankrijk. Portugal speelt tegen Denemarken, terwijl Duitsland het opneemt tegen Italië.

Spanje werd eerste in een groep met Denemarken, Servië en Zwitserland. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won vijf wedstrijden en verspeelde alleen punten in het eerste duel, een uitwedstrijd in Servië (0-0).

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund verspeelt punten met 2-2 tegen Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.

1 uur geleden
Heracles Almelo eerste periodekampioen in eerste divisie

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.

2 uur geleden
PSV vervolgt Eredivisie met zege op sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.

2 uur geleden
Oranjevrouwen boeken tegen Hongarije grootste zege onder Veurink

FELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.

2 uur geleden
UEFA legt Servië straf op om racisme tijdens duel met Oranje

NYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.

3 uur geleden
Van de Donk speelt tegen Hongarije 175e interland voor Oranje

FELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.

4 uur geleden
PSV begint tegen sc Heerenveen zonder Perišić en Geertruida

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.

4 uur geleden