Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands elftal treft Spanje in kwartfinales Nations League

Nederlands elftal treft Spanje in kwartfinales Nations League

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal is in de kwartfinales van de Nations League in maart gekoppeld aan Spanje. Dat is het resultaat van de loting op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond UEFA in Nyon.

De formatie van bondscoach Ronald Koeman speelt eerst een thuiswedstrijd op 20 maart, waarna de uitwedstrijd drie dagen later volgt. De winnaars van de kwartfinales gaan naar de Final Four in juni.

"Een fantastische loting. Spanje is de titelverdediger. Ze hebben een geweldige ploeg met veel talent en ze spelen goed voetbal", reageerde Koeman via de sociale media van OnsOranje. "In 2010 speelden we de WK-finale tegen elkaar en nu ontmoeten we elkaar weer. Iedereen kijkt ernaar uit."

Groepsfase

Oranje eindigde in de groepsfase van de Nations League op de tweede plaats en kon zodoende groepswinnaars Spanje, Portugal of Frankrijk treffen in de kwartfinale. Het was niet mogelijk dat de nummers 1 en 2 uit dezelfde groep tegen elkaar spelen in de kwartfinales. Duitsland, groepswinnaar in de poule van Nederland, viel voor Oranje weg.

Regerend Europees kampioen Spanje won de laatste editie van de Nations League. Het elftal was na strafschoppen te sterk voor Kroatië. De verliezend finalist van 2023 treft in de kwartfinales Frankrijk. Portugal speelt tegen Denemarken, terwijl Duitsland het opneemt tegen Italië.

Spanje werd eerste in een groep met Denemarken, Servië en Zwitserland. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won vijf wedstrijden en verspeelde alleen punten in het eerste duel, een uitwedstrijd in Servië (0-0).

Meer uit Voetbal

Itakura verwacht dat Japan klaar is voor duel met Oranje

ARLINGTON (ANP) - Ko Itakura verwacht dat Japan zondag goed voorbereid aan het eerste WK-duel met Nederland begint. "We weten heel goed hoe sterk hun spelers zijn", vertelde de verdediger van Ajax aan verslaggevers uit zijn geboorteland. "We hebben ze stuk voor stuk geanalyseerd en we hebben op de training geoefend op een manier waarop we ze kunnen opvangen."

1 uur geleden
PSV'er Saibari in basis Marokko tegen Brazilië op WK voetbal

EAST RUTHERFORD (ANP) - PSV'er Ismael Saibari heeft een basisplaats bij Marokko in de kraker tegen vijfvoudig wereldkampioen Brazilië op het WK voetbal. De wedstrijd in groep C begint om 00.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag in het MetLife Stadium van East Rutherford.

1 uur geleden
Qatar maakt in blessuretijd gelijk tegen sterker Zwitserland

SAN FRANCISCO (ANP) - Qatar heeft zijn eerste punt ooit behaald op het WK voetbal. De Aziatische ploeg stond de hele wedstrijd in het Bay Area Stadium van San Francisco onder druk tegen een oppermachtig Zwitserland en leek met 1-0 te verliezen, maar diep in blessuretijd kopte Boualem Khoukhi de onverwachte gelijkmaker binnen.

2 uur geleden
Coach Rangnick verlengt kort voor eerste WK-duel bij Oostenrijk

WENEN/SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - Ralf Rangnick heeft zijn contract als bondscoach van Oostenrijk verlengd. Dat meldde de Oostenrijkse voetbalbond ÖFB enkele dagen voor de eerste groepswedstrijd van de nationale ploeg op het WK voetbal tegen Jordanië.

4 uur geleden
Curaçao met fitte groep naar Houston voor WK-duel met Duitsland

BOCA RATON (ANP) - Het nationale voetbalelftal van Curaçao reist met een volledig fitte selectie naar Houston. Alle 26 spelers kwamen op zaterdag in actie tijdens de laatste training van de ploeg van bondscoach Dick Advocaat in aanloop naar de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland. "Iedereen is fit, iedereen is in staat om te spelen", aldus de woordvoerder van de ploeg tegen het ANP.

6 uur geleden
Oranje traint met Verbruggen en fit team voor WK-duel met Japan

KANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen is begonnen aan de laatste training voor het eerste duel van het Nederlands elftal op het WK van zondag tegen Japan. De doelman raakte maandag geblesseerd tijdens een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan en liet zich drie dagen behandelen door een fysiotherapeut. Hij sloot vrijdag weer aan bij een besloten training en lijkt klaar voor de ontmoeting met Japan.

7 uur geleden
Ghana in protest bij Canada na weigeren visum WK-speler Partey

ACCRA (ANP/AFP/RTR) - De Ghanese regering heeft een officiële klacht ingediend bij Canada omdat de Ghanese middenvelder Thomas Partey geen visum heeft gekregen. Ghana speelt woensdag de eerste groepswedstrijd van het WK voetbal in Toronto, maar de 32-jarige Partey mag Canada niet in, omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.

10 uur geleden