Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands elftal treft Spanje in kwartfinales Nations League

Nederlands elftal treft Spanje in kwartfinales Nations League

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal is in de kwartfinales van de Nations League in maart gekoppeld aan Spanje. Dat is het resultaat van de loting op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond UEFA in Nyon.

De formatie van bondscoach Ronald Koeman speelt eerst een thuiswedstrijd op 20 maart, waarna de uitwedstrijd drie dagen later volgt. De winnaars van de kwartfinales gaan naar de Final Four in juni.

"Een fantastische loting. Spanje is de titelverdediger. Ze hebben een geweldige ploeg met veel talent en ze spelen goed voetbal", reageerde Koeman via de sociale media van OnsOranje. "In 2010 speelden we de WK-finale tegen elkaar en nu ontmoeten we elkaar weer. Iedereen kijkt ernaar uit."

Groepsfase

Oranje eindigde in de groepsfase van de Nations League op de tweede plaats en kon zodoende groepswinnaars Spanje, Portugal of Frankrijk treffen in de kwartfinale. Het was niet mogelijk dat de nummers 1 en 2 uit dezelfde groep tegen elkaar spelen in de kwartfinales. Duitsland, groepswinnaar in de poule van Nederland, viel voor Oranje weg.

Regerend Europees kampioen Spanje won de laatste editie van de Nations League. Het elftal was na strafschoppen te sterk voor Kroatië. De verliezend finalist van 2023 treft in de kwartfinales Frankrijk. Portugal speelt tegen Denemarken, terwijl Duitsland het opneemt tegen Italië.

Spanje werd eerste in een groep met Denemarken, Servië en Zwitserland. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won vijf wedstrijden en verspeelde alleen punten in het eerste duel, een uitwedstrijd in Servië (0-0).

Meer uit Voetbal

Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

1 uur geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

5 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

15 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

15 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

15 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

16 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

17 uur geleden