Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands elftal treft Spanje in kwartfinales Nations League

Nederlands elftal treft Spanje in kwartfinales Nations League

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal is in de kwartfinales van de Nations League in maart gekoppeld aan Spanje. Dat is het resultaat van de loting op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond UEFA in Nyon.

De formatie van bondscoach Ronald Koeman speelt eerst een thuiswedstrijd op 20 maart, waarna de uitwedstrijd drie dagen later volgt. De winnaars van de kwartfinales gaan naar de Final Four in juni.

"Een fantastische loting. Spanje is de titelverdediger. Ze hebben een geweldige ploeg met veel talent en ze spelen goed voetbal", reageerde Koeman via de sociale media van OnsOranje. "In 2010 speelden we de WK-finale tegen elkaar en nu ontmoeten we elkaar weer. Iedereen kijkt ernaar uit."

Groepsfase

Oranje eindigde in de groepsfase van de Nations League op de tweede plaats en kon zodoende groepswinnaars Spanje, Portugal of Frankrijk treffen in de kwartfinale. Het was niet mogelijk dat de nummers 1 en 2 uit dezelfde groep tegen elkaar spelen in de kwartfinales. Duitsland, groepswinnaar in de poule van Nederland, viel voor Oranje weg.

Regerend Europees kampioen Spanje won de laatste editie van de Nations League. Het elftal was na strafschoppen te sterk voor Kroatië. De verliezend finalist van 2023 treft in de kwartfinales Frankrijk. Portugal speelt tegen Denemarken, terwijl Duitsland het opneemt tegen Italië.

Spanje werd eerste in een groep met Denemarken, Servië en Zwitserland. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won vijf wedstrijden en verspeelde alleen punten in het eerste duel, een uitwedstrijd in Servië (0-0).

Meer uit Voetbal

Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

3 uur geleden
Slot voelt bij Liverpool steun van beleidsbepalers en fans

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.

4 uur geleden
Assistent-bondscoach Polen op 49-jarige leeftijd overleden

WARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.

4 uur geleden
PSV neemt na 'bewustwordingsprogramma' weer fans mee naar Ajax

EINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."

4 uur geleden
Schreuder ziet duel NEC - Feyenoord niet als cruciaal voor plek 2

NIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.

5 uur geleden
Geen straf voor Depay na gebruik telefoon op bank bij Corinthians

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.

6 uur geleden
Naamgenoten Johan Cruijff krijgen gratis ArenA-tour

AMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.

7 uur geleden