Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlands elftal treft Spanje in kwartfinales Nations League

Nederlands elftal treft Spanje in kwartfinales Nations League

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal is in de kwartfinales van de Nations League in maart gekoppeld aan Spanje. Dat is het resultaat van de loting op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond UEFA in Nyon.

De formatie van bondscoach Ronald Koeman speelt eerst een thuiswedstrijd op 20 maart, waarna de uitwedstrijd drie dagen later volgt. De winnaars van de kwartfinales gaan naar de Final Four in juni.

"Een fantastische loting. Spanje is de titelverdediger. Ze hebben een geweldige ploeg met veel talent en ze spelen goed voetbal", reageerde Koeman via de sociale media van OnsOranje. "In 2010 speelden we de WK-finale tegen elkaar en nu ontmoeten we elkaar weer. Iedereen kijkt ernaar uit."

Groepsfase

Oranje eindigde in de groepsfase van de Nations League op de tweede plaats en kon zodoende groepswinnaars Spanje, Portugal of Frankrijk treffen in de kwartfinale. Het was niet mogelijk dat de nummers 1 en 2 uit dezelfde groep tegen elkaar spelen in de kwartfinales. Duitsland, groepswinnaar in de poule van Nederland, viel voor Oranje weg.

Regerend Europees kampioen Spanje won de laatste editie van de Nations League. Het elftal was na strafschoppen te sterk voor Kroatië. De verliezend finalist van 2023 treft in de kwartfinales Frankrijk. Portugal speelt tegen Denemarken, terwijl Duitsland het opneemt tegen Italië.

Spanje werd eerste in een groep met Denemarken, Servië en Zwitserland. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won vijf wedstrijden en verspeelde alleen punten in het eerste duel, een uitwedstrijd in Servië (0-0).

Meer uit Voetbal

Duel Go Ahead - Heerenveen uitgesteld om Europa League

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.

3 uur geleden
Liverpool 'een paar maanden' zonder spits Isak na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.

6 uur geleden
Spits Isak (Liverpool) geopereerd aan enkel en breuk in kuitbeen

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.

18 uur geleden
Neres helpt Napoli met twee doelpunten aan Supercup

RIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.

19 uur geleden
KRC Genk stelt Hayen aan als nieuwe trainer

BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.

22 uur geleden
Neymar succesvol geopereerd aan linkerknie

SAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.

22 uur geleden
Japans international Minamino scheurt kruisband, WK onzeker

MONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.

23 uur geleden