Nederlands elftal loot mee voor Nations League
PARIJS (ANP) - Het Nederlands elftal krijgt te horen welke tegenstander het treft in de vierde editie van de Nations League. Oranje mag weer uitkomen in de hoogste divisie van het toernooi, na een vierde plaats afgelopen jaar.
Nederland zit in pot 1 van de loting, die om 18.00 uur begint in Parijs. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman ontloopt Spanje, Kroatië en Italië, de winnaar en nummers 2 en 3 van de finaleronde van de laatste editie die in Rotterdam en Enschede werd afgewerkt.
Oranje wordt tijdens de loting gekoppeld aan een landenploeg uit pot 2, pot 3 en pot 4. Denemarken, Portugal, België en Hongarije vormen pot 2. Zwitserland, Duitsland, Polen en Frankrijk zitten in pot 3. Pot 4 bestaat uit Israël, Bosnië en Herzegovina, Servië en Schotland. Engeland is een opvallende afwezige op het hoogste niveau van de Nations League. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate is naar divisie B gedegradeerd.
De eerste groepsduels van de vierde editie van de Nations League zijn voor 5, 6 en 7 september op de agenda gezet. De finaleronde wordt volgend jaar van 4 tot en met 8 juni gehouden.
Meer uit Voetbal
SEATTLE (ANP/AFP) - De Iraanse voetballers hebben op het WK na de laatste groepswedstrijd tegen Egypte (1-1) opnieuw een brief achtergelaten in de kleedkamer, waarin ze speelstad Seattle bedanken "voor de gastvrijheid". De ploeg deed dat eerder ook na de tweede groepswedstrijd tegen België (0-0) in Los Angeles op dezelfde wijze.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
8 uur geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
8 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."
8 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
10 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
11 uur geleden