Nederlands elftal loot mee voor Nations League
PARIJS (ANP) - Het Nederlands elftal krijgt te horen welke tegenstander het treft in de vierde editie van de Nations League. Oranje mag weer uitkomen in de hoogste divisie van het toernooi, na een vierde plaats afgelopen jaar.
Nederland zit in pot 1 van de loting, die om 18.00 uur begint in Parijs. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman ontloopt Spanje, Kroatië en Italië, de winnaar en nummers 2 en 3 van de finaleronde van de laatste editie die in Rotterdam en Enschede werd afgewerkt.
Oranje wordt tijdens de loting gekoppeld aan een landenploeg uit pot 2, pot 3 en pot 4. Denemarken, Portugal, België en Hongarije vormen pot 2. Zwitserland, Duitsland, Polen en Frankrijk zitten in pot 3. Pot 4 bestaat uit Israël, Bosnië en Herzegovina, Servië en Schotland. Engeland is een opvallende afwezige op het hoogste niveau van de Nations League. De ploeg van bondscoach Gareth Southgate is naar divisie B gedegradeerd.
De eerste groepsduels van de vierde editie van de Nations League zijn voor 5, 6 en 7 september op de agenda gezet. De finaleronde wordt volgend jaar van 4 tot en met 8 juni gehouden.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
9 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
17 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
17 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
17 uur geleden