Nederlands elftal in achtste finale EK tegen Tsjechië
DEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal speelt zondag in de achtste finales van het EK voetbal tegen Tsjechië. Dat staat vast na de uitslagen van de laatste twee wedstrijden in groep E.
Spanje won met 5-0 van Slowakije en Zweden versloeg Polen met 3-2. Daardoor gaat Zweden als groepswinnaar door en kwalificeert Spanje zich als nummer 2 van deze poule. Slowakije en Polen zijn uitgeschakeld.
Het duel tussen Oranje en Tsjechië begint zondag in Boedapest om 18.00 uur. De Tsjechische ploeg eindigde in groep D als derde met 4 punten. De Oost-Europese ploeg won van Schotland (2-0), speelde gelijk tegen Kroatië (1-1) en verloor dinsdag van Engeland (0-1).
Door de resultaten in groep E mag Oekraïne als één van de vier beste nummers 3 ook deelnemen aan de achtste finales. De ploeg van bondscoach Andrei Sjevtsjenko pakte in poule C, met Nederland als groepswinnaar, 3 punten. Oekraïne verloor in de eerste poulewedstrijd met 3-2 van Oranje.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
8 uur geleden