
Nederlands elftal begint WK-kwalificatie in Turkije
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de kwalificatiereeks richting het WK van 2022 in Qatar met een uitwedstrijd tegen Turkije. De ploeg van bondscoach Frank de Boer speelt op woensdag 24 maart tegen de Turken. Drie dagen later staat een thuiswedstrijd tegen Letland op het programma dat de Europese voetbalbond UEFA een dag na de loting publiceerde. Op 30 maart volgt dan een uitwedstrijd tegen Gibraltar.
De Boer sprak maandag al de hoop uit dat Oranje in groep G start met een uitwedstrijd tegen Turkije. "Meteen Turkije-uit zou wel lekker zijn. Want tegen die tijd zijn er misschien nog steeds geen toeschouwers welkom", zei de bondscoach, die het fanatisme van de Turkse voetbalfans kent. "Ik zou in maart ook wel tegen Noorwegen willen spelen."
Die wens van De Boer kwam niet uit. Oranje speelt op 1 september, na het uitgestelde EK, uit tegen de Noren. Het Nederlands elftal sluit de WK-kwalificatie op 16 november af met een thuiswedstrijd tegen Noorwegen.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - FC Utrecht blijft het onder trainer Ron Jans goed doen. Ditmaal won de ploeg, die sinds 6 oktober niet meer verloren heeft, met 2-0 bij Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft met 16 punten uit vijftien duels inmiddels enigszins afstand genomen van de degradatiezone. Go Ahead Eagles moest de vijfde plaats in de Eredivisie afstaan aan Ajax.
50 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München zal dit jaar geen beroep meer kunnen doen op international Serge Gnabry. De aanvaller, zaterdag nog invaller in het met liefst 5-1 verloren duel met Eintracht Frankfurt, kampt met een liesblessure. "Hij zal de komende wedstrijden ontbreken", meldde zijn club op de website.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Franse voetbalcompetitie een moeizame zege behaald. De koploper nam in de thuiswedstrijd tegen FC Nantes pas laat afstand: 2-1. Randal Kolo Muani maakte in de 82e minuut het winnende doelpunt. De invaller stond op de juiste plaats toen keeper Alban Lafont de bal voor zijn voeten stompte, na een inzet van Lucas Hernández te hebben gestopt.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft nieuw puntenverlies in de Eredivisie voorkomen. De Alkmaarders versloegen Almere City FC, dat de derde achtereenvolgende nederlaag leed. Het werd 4-1. AZ staat nu weer derde met 12 punten achterstand op koploper PSV, dat volgende week zondag de tegenstander is.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft bovenin de Italiaanse voetbalcompetitie verder afstand genomen van AC Milan. Trainer Simone Inzaghi zag zijn elftal met 4-0 winnen van Udinese. Milan ging eerder op zaterdag met 3-2 onderuit bij Atalanta en heeft nu 9 punten minder dan koploper Inter.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey en Steven Bergwijn zijn niet fit uit de thuiswedstrijd van Ajax tegen Sparta Rotterdam (2-1) gekomen. " Brobbey kreeg last van een hamstring en Bergwijn kreeg ook last", verklaarde trainer John van 't Schip.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - NEC neemt in een rap tempo afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie. De club uit Nijmegen won de uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (1-3). NEC bleef afgelopen woensdag ook al overeind in het restant van een eerder gestaakte uitwedstrijd tegen AZ (1-2). NEC staat negende in de Eredivisie, met 1 punt meer dan PEC Zwolle.
17 uur geleden