Nederlands elftal begint WK-kwalificatie in Turkije
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de kwalificatiereeks richting het WK van 2022 in Qatar met een uitwedstrijd tegen Turkije. De ploeg van bondscoach Frank de Boer speelt op woensdag 24 maart tegen de Turken. Drie dagen later staat een thuiswedstrijd tegen Letland op het programma dat de Europese voetbalbond UEFA een dag na de loting publiceerde. Op 30 maart volgt dan een uitwedstrijd tegen Gibraltar.
De Boer sprak maandag al de hoop uit dat Oranje in groep G start met een uitwedstrijd tegen Turkije. "Meteen Turkije-uit zou wel lekker zijn. Want tegen die tijd zijn er misschien nog steeds geen toeschouwers welkom", zei de bondscoach, die het fanatisme van de Turkse voetbalfans kent. "Ik zou in maart ook wel tegen Noorwegen willen spelen."
Die wens van De Boer kwam niet uit. Oranje speelt op 1 september, na het uitgestelde EK, uit tegen de Noren. Het Nederlands elftal sluit de WK-kwalificatie op 16 november af met een thuiswedstrijd tegen Noorwegen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
5 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabiƫ.
5 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
8 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
9 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
12 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beƫindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
14 uur geleden