Nederlands-Duitse biotechnoloog Qiagen in Amerikaanse handen
VENLO (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlands-Duitse biotechnoloog Qiagen komt waarschijnlijk in Amerikaanse handen. De fabrikant van medische apparatuur Thermo Fisher Scientific wil voor 39 euro per aandeel het biotechnologiebedrijf overnemen. Het bestuur van Qiagen adviseert de aandeelhouders het bod van de Amerikanen te accepteren. De overname moet nog wel goedkeuring krijgen van de relevante toezichthouders.
Aan het biotechnologiebedrijf hangt volgens het overnamebod een prijskaartje van ruim 8 miljard euro. De aandeelhouders krijgen daarmee een premie van 23 procent ten opzichte van de slotkoers van Qiagen op maandag. Een voorwaarde van Thermo Fisher Scientific is dat aandeelhouders met minimaal drie kwart van de aandelen akkoord gaan met de deal.
Qiagen was vorig najaar met meerdere partijen in gesprek over een potentiële overname. Thermo Fisher Scientific dook toen ook al op. Het biotechnologiebedrijf, dat noteringen heeft aan de beurzen in Frankfurt en New York, denkt sneller te kunnen groeien dankzij een overname.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Warner Bros. Discovery was dinsdag een duidelijke winnaar op Wall Street. Het bedrijf won meer dan 4 procent aan beurswaarde na een bericht van entertainmentblad Variety over een mogelijk bod van 71 miljard dollar op het mediaconcern achter onder andere televisiezenders CNN en Discovery en streamingdienst HBO Max.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een tekort aan chips van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia lijkt voor toenemende problemen in de auto-industrie te zorgen. Het Japanse Nissan vermindert zijn productie volgende week met nog eens 1400 voertuigen, meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Verder heeft de Duitse toeleverancier Bosch laten weten op drie locaties met verstoringen te kampen.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) schrapt tot halverwege volgend jaar meer dan een kwart van haar personeelsbestand. Dit komt neer op een verlies van meer dan 2000 banen, ingegeven door de bezuinigingen bij de WHO vanwege het vertrek van de Verenigde Staten.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Meta heeft een grote concurrentierechtszaak gewonnen in de Verenigde Staten. Daardoor ontloopt het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram een mogelijke gedwongen opsplitsing, iets waarop toezichthouders uit waren. De uitspraak lijkt een grote nederlaag voor de federale overheid.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
13 uur geleden