Nederlands-Britse Kamer van Koophandel positief over winst Labour
DEN HAAG (ANP) - De uitslag van de Britse verkiezingen geeft "ongetwijfeld een nieuwe impuls" aan de handelsbetrekkingen tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk. Dat zegt Lyne Biewinga, directeur van de Netherlands British Chamber of Commerce (NBCC), in een eerste reactie op de donderdagavond verschenen exitpoll. Daaruit is naar voren gekomen dat de Britse Labourpartij de verkiezingen met overmacht heeft gewonnen.
Biewinga stelt uit te kijken naar de samenwerking met de nieuwe Britse regering. Ze wijst erop dat Labour tijdens de verkiezingscampagne heeft gezegd de handelsrelatie met de Europese Unie te willen verbeteren. "Nederland en het Verenigd Koninkrijk zijn nu al elkaars derde handelspartner. Deze uitslag is een mooie opmaat naar een verdere uitbouw van onze sterke handelsrelaties."
Eerder zeiden economen van ING en Rabobank al dat een overwinning van Labour gunstig kan zijn voor Nederlandse exporteurs naar het Verenigd Koninkrijk. In het verkiezingsprogramma van Labour staat onder meer dat de grenscontroles voor goederen zoals vlees en land- en tuinbouwproducten uit de Europese Unie versoepeld moeten worden. Nu zorgen die steeds strengere controles voor veel papierwerk en lange vertragingen in bijvoorbeeld Britse havens, onder meer door personeelstekorten.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina wil met een overname in de Verenigde Staten een sterkere positie innemen op de markt voor hoogwaardige eiwitten. Het Nederlandse zuivelconcern koopt Wisconsin Whey Protein, dat voor de Noord-Amerikaanse markt wei-eiwitten produceert. Die worden steeds populairder als bestanddeel voor sportvoeding of voedingssupplementen.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Warner Bros. Discovery is dinsdag een van de stijgers op de beurzen in New York. Het bedrijf won 1,2 procent aan beurswaarde na een bericht van zakenkrant The Wall Street Journal. Hierin schreef de krant dat Netflix zijn bod op de entertainment- en streamingactiviteiten, waaronder de studio's en streamingdienst HBO Max van Warner Bros. Discovery, heeft verhoogd. De biedingsstrijd rond het mediaconcern gaat daarmee een nieuwe ronde in.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) mocht PostNL in 2019 een vergunning weigeren voor het overnemen van postbedrijf Sandd. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft dit dinsdag in hoger beroep beslist. Het CBb laat hiermee de uitspraak van de rechtbank Rotterdam in stand, waarbij het beroep van PostNL tegen de weigering ongegrond is verklaard.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP/DPA) - Mediabedrijf RTL gaat ongeveer 600 banen schrappen in Duitsland om de kosten te drukken, maakte de Duitse tak van het concern dinsdag bekend. Het Duitse onderdeel bestaat uit onder meer de zender Vox, het nieuwskanaal n-tv en de streamingdienst RTL+. RTL heeft al geruime tijd te maken met minder tv-kijkers en lagere advertentie-inkomsten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groep Europese banken, waaronder ING, heeft in Amsterdam een nieuw bedrijf opgericht voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. De banken kondigden in september al de oprichting aan van het bedrijf, dat onder toezicht komt te staan van De Nederlandsche Bank (DNB). Dinsdag werden de namen van het bedrijf en de bestuurders onthuld.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP/RTR) - Een Nederlandse rechtbank mag zich buigen over een zaak van twee Nederlandse stichtingen tegen Apple over de App Store. Dit heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag bepaald.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autobedrijven zoals dealers en garages hebben in november minder occasions verkocht dan een jaar eerder. Volgens brancheorganisaties BOVAG en RDC ging het om een verkoop van 110.981 gebruikte auto's, een daling van 3,8 procent vergeleken met vorig jaar. De verkoop van gebruikte auto's tussen consumenten onderling nam wel toe, met 7,7 procent tot 61.385 voertuigen.
5 uur geleden