Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders zijn gelukkiger met Nederland

Nederlanders zijn gelukkiger met Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders zijn in deze tijden van corona gelukkiger met het leven in Nederland. In een enquête van Namens Nederland zegt 64 procent gelukkig te zijn met het leven in dit land. Vorig jaar gold dit voor 37 procent van de bevolking. De peiling is sinds 15 april gehouden en ruim 65.000 mensen hebben eraan meegedaan.

Bijna driekwart van de deelnemers vindt dat er in de toekomst veel aandacht voor de zorg moet zijn. Zo willen ze dat de capaciteit van ziekenhuizen wordt uitgebreid. Ook werkgelegenheid en onderwijs zijn belangrijke thema's. Verder willen veel mensen dat er meer wordt gedaan tegen eenzaamheid bij ouderen. Om de economie weer op gang te krijgen, willen de deelnemers dat het midden- en kleinbedrijf en mensen met een tijdelijk contract hulp krijgen. Vooralsnog maakt slechts 15 procent van de mensen zich zorgen om de eigen baan.

In de enquête geeft 87 procent van de deelnemers aan dat er meer moet worden getest op corona. Zes van de tien mensen willen dat scholen en winkels weer open gaan. Een op de drie mensen vindt dat kwetsbare groepen in quarantaine moeten worden geplaatst, minder dan voorheen. Het aantal mensen dat wil dat horeca en musea worden heropend, groeit.

Zes op de tien mensen zijn tevreden over de manier waarop de overheid omgaat met de coronacrisis. Dat is wel iets minder dan een week geleden. Ook de steun voor corona-apps neemt af.

De peiling Namens Nederland is opgezet door NL2025, een samenwerkingsverband van betrokken ondernemers, sporters, wetenschappers, mensen uit de kunstwereld en anderen. Onder de 'aanjagers' zijn sporters als Erben Wennemars en Esther Vergeer, zakenmensen als Feike Sijbesma en Harold Goddijn, wetenschappers als Rianne Letschert en Erik Scherder, en oud-premier Jan Peter Balkenende.

Meer uit Binnenland

Curaçaose minister: Geen sprake van annuleringen in toerisme

WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.

7 uur geleden
Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

14 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

16 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

17 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

17 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

19 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

19 uur geleden