'Nederlanders zijn doorgaans positief over azc's'
GRONINGEN (ANP) - Nederlanders die dichtbij een azc wonen, hebben eerder een positieve dan een negatieve mening over asielzoekers vergeleken met zij die veraf wonen. Dit blijkt uit onderzoek van de Rijksuniversiteit Groningen (RUG).
Ook zijn Nederlanders "opvallend" hulpvaardig jegens asielzoekers, aldus de onderzoekers. Zo wil rond 45 procent van de respondenten asielzoekers de helpende hand reiken.
"Dit wil niet zeggen dat de meningen van Nederlanders over asielzoekers altijd positief zijn. Hun komst voedt wel zorgen over huisvesting en over de Nederlandse identiteit. Maar tegelijkertijd zijn de gevoelens voor de mensen zelf veel positiever", zegt een van de onderzoekers, hoogleraar sociale psychologie Tom Postmes.
Onderzoekers ondervroegen drie jaar lang meer dan 1200 Nederlanders. Daarnaast onderzochten zij incidenten en problemen rond drie asielzoekerscentra. In één stad deden zij deur-aan-deur-onderzoek om de overlast te onderzoeken.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Buschauffeurs en machinisten hebben woensdag massaal het werk neergelegd bij de staking in het streekvervoer, melden vakbonden FNV en CNV. Volgens CNV gaat het om duizenden vakbondsleden van beide vakbonden die meestaken. Door de staking in het openbaar vervoer rijden er minder bussen en treinen op verschillende plekken in Nederland. Vakbonden CNV en FNV voeren landelijk actie als gevolg van vastgelopen onderhandelingen voor een nieuwe cao.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een deel van de Tweede Kamer wil andere regels rond het stichten van nieuwe scholen. Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) kwam al met aanpassingen van de wet, maar verschillende fracties kwamen woensdag tijdens een onderwijsdebat met andere suggesties.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Saskia Noort maakt dit jaar opnieuw kans op de NS Publieksprijs. De schrijfster is met Adem een van de zes genomineerden voor de literatuurprijs, werd woensdagmiddag bekendgemaakt. Noort werd al zeven keer eerder genomineerd voor de prijs, maar won nog nooit.
58 minuten geledenDE BILT (ANP) - Het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI) gaat vanaf 2 november plaatselijk waarschuwen voor gevaarlijk weer met code geel, oranje en rood. De waarschuwingen gelden dan niet langer per provincie, maar voor kleinere, wisselende gebieden. Daardoor krijgen mensen volgens het weerinstituut gerichter te horen waar precies gevaarlijk weer wordt verwacht.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie heeft woensdag opnieuw mensen aangehouden in het onderzoek naar een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hoorn, een 18-jarige man uit Zwaag en een 19-jarige man uit Avenhorn. Maandag hield de politie al twee mannen aan, een van 19 uit Amsterdam en een 21-jarige uit Hoorn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland steunt de wederopbouw van Syrië dit jaar nog met 15 miljoen euro. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag bekend tijdens de jaarvergadering van de Wereldbank in Bangkok.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet werkt aan een fokverbod voor dolfijnen. Volgens staatssecretaris Silvio Erkens (Dierenwelzijn) kunnen dolfijnen in gevangenschap niet hun natuurlijke gedrag vertonen. Daarom wil hij het houden van dolfijnen uitfaseren. Erkens denkt dat het verbod over ongeveer twee jaar kan ingaan.
2 uur geleden