Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders zijn afgelopen weken niet vaker naar kantoor gegaan

Nederlanders zijn afgelopen weken niet vaker naar kantoor gegaan

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hebben de afgelopen weken niet voorgesorteerd op een mogelijk kabinetsbesluit om het thuiswerkadvies op te heffen. Cijfers van Google laten zien dat mensen de afgelopen weken niet vaker naar kantoor zijn gegaan, ook niet nadat de coronaregels eind januari werden versoepeld.

Haagse bronnen meldden woensdag dat het kabinet eraan denkt om het thuiswerkadvies te schrappen. Het formele besluit daarover wordt naar verluidt dinsdag pas genomen.

Tijdens de meest recente persconferentie op 25 januari werden de coronamaatregelen ook al versoepeld. Onder meer horeca, bioscopen, theaters mochten weer open tot 22.00 uur. Maar het advies om thuis te werken bleef ongewijzigd.

Het lijkt er ook niet op dat Nederlanders daarna zelf besloten om vaker naar kantoor te gaan. Vergeleken met de week voor de persconferentie waren mensen vorige week zelfs ongeveer een procent minder op kantoor. Ze waren een kwart minder op de zaak vergeleken met de periode voor de coronapandemie. Google heeft deze gegevens verzameld bij gebruikers van zijn kaartendienst Maps.

Met name in de provincie Utrecht zijn kantoren en andere werkplekken nog altijd een stuk rustiger dan in de maand voordat het coronavirus toesloeg. Afgelopen week waren werkplekken hier gemiddeld een derde minder gevuld. Ook in de provincies Noord-Holland, Zuid-Holland en Flevoland zijn kantoren nog altijd dertig procent minder bezet.

Gegevens van RIVM laten zien dat mensen tegen het einde van januari twee derde van de tijd vanuit huis werkten. Hierbij is alleen gekeken naar mensen die de mogelijkheid hadden om thuis te werken. Ook in deze cijfers is geen grote verschuiving te zien. Vergeleken met de laatste meting in oktober werkten Nederlanders een fractie minder thuis.

Meer uit Binnenland

Natuurbranden in duinen bij Overveen en Goedereede

OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Brandweer nog uren aan het blussen bij natuurbrand Limburg

OOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.

2 uur geleden
KNMI waarschuwt voor onweersbuien en windstoten in Limburg

DE BILT (ANP) - In Limburg kunnen maandagavond lokaal onweersbuien voorkomen met windstoten, waarschuwt het KNMI. In de provincie gold al code geel voor aanhoudende warmte, net als in de rest van het land.

4 uur geleden
Limburgse natuurbrand breidt zich nog uit

OOSTRUM (ANP) - Bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen staat 21 hectare in brand. Dat is ongeveer een vijfde van het gebied, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord-Limburg. De brand is nog niet onder controle.

5 uur geleden
Zevende zeer hete dag gemeten, record van 2020 geëvenaard

HOUTEN (ANP) - In het zuidoosten van het land is de temperatuur maandag opgelopen tot boven de 35 graden. Daarmee wordt volgens Weeronline het record uit 2020 geëvenaard, toen het ook regionaal zeven dagen extreem heet was.

5 uur geleden
Grote natuurbrand ten oosten van Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Aan de Waterleidingstraat ten oosten van de Brabantse plaats Rosmalen is een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. Meerdere brandweereenheden zijn bezig de brand te bestrijden. De brand was even voor 16.00 uur ingesloten en kan zich niet meer verspreiden.

7 uur geleden
Blushelikopters voor de vierde keer dit jaar ingezet

OOSTRUM (ANP) - Het is voor de vierde keer dit jaar dat er in Nederland een blushelikopter is opgeroepen voor een natuurbrand, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De veiligheidsregio Limburg-Noord heeft defensie maandag om hulp gevraagd bij het bestrijden van de zeer grote brand die woedt in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum, in de gemeente Venray.

7 uur geleden