Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders willen ook na coronacrisis meer thuiswerken

Nederlanders willen ook na coronacrisis meer thuiswerken

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen ook na de coronacrisis meer blijven thuiswerken. Het Centraal Planbureau (CPB) meldt op basis van eigen onderzoek dat werkenden verwachten gemiddeld acht uur per week thuis te werken als de kantoren weer opengaan. Als ze het aantal uren zelf zouden mogen kiezen, zou het gemiddeld om negen uur per week gaan.

Volgens het CPB werd er voor de coronacrisis gemiddeld bijna vier uur per week thuisgewerkt. Uit onderzoek blijkt dat werknemers iets productiever zijn wanneer ze een deel van de tijd kunnen thuiswerken. De meest genoemde oorzaken zijn minder reistijd, een verhoogd welzijn en dat medewerkers minder vaak worden onderbroken door collega's. Randvoorwaarde is een goed ingerichte thuiswerkplek.

In bepaalde sectoren ligt de verwachting om meer thuis te kunnen werken een stuk hoger dan in andere vakgebieden. Mensen met een baan bij de overheid of binnen de financiƫle dienstverlening denken vaker thuis te kunnen werken, maar voor bijvoorbeeld de zorg of het onderwijs is dit een stuk lastiger.

Tijdens de twee lockdowns werd een stuk meer thuisgewerkt dan daarvoor en in de zomermaanden. Zeker vanaf december nam het aantal thuiswerkers weer flink toe. De regering deed geregeld oproepen om indien mogelijk thuis te werken om zo de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Het CPB vroeg een panel van bijna 3000 mensen naar hun verwachtingen en ervaringen.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Noord-Limburg niet voor dinsdagochtend geblust

OOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.

1 uur geleden
NL-Alert om natuurbrand Noord-Limburg blijft van kracht

OOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Ook dinsdagochtend nog geen treinen bij Venray door natuurbrand

VENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.

2 uur geleden
Explosief gevonden in tuin van woning in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.

2 uur geleden
Geen intercity's Amsterdam CS-Schiphol door kapotte bovenleiding

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf maandagavond 23.00 uur rijden er geen intercity's tussen stations Amsterdam Centraal en Schiphol. Reizigers tussen die stations moeten gebruikmaken van stoptreinen. Dat komt omdat maandag iets na 17.30 uur op dat traject een bovenleiding kapotging. De reparatie duurt naar de verwachting van ProRail tot dinsdagochtend 05.00 uur.

2 uur geleden
Natuurbranden in duinen bij Overveen en Goedereede

OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Brandweer nog uren aan het blussen bij natuurbrand Limburg

OOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.

7 uur geleden