Nederlanders willen massaal uit eten met kerst na 2 coronajaren
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen na twee coronajaren waarin dat niet kon graag weer uit eten met de kerstdagen. Dat merkt restaurantboekingsite Bookdinners, die ziet dat het aantal boekingen voor diners op hetzelfde niveau ligt als in 2019. Daarnaast is het aantal boekingen voor de lunch met een derde toegenomen ten opzichte van die laatste keer dat er geen beperkingen waren voor het vieren van de kerst. Bookdinners bekijkt niet alleen eigen gegevens, maar ook die van andere reserveringssites.
Ook bij hotelketen Fletcher zien ze dat er veel animo is om uit eten te gaan met Kerstmis, maar ook voor arrangementen met hotelovernachtingen en eten in een. "We waren voorbereid op de mogelijkheid dat mensen vanwege de hoge inflatie de hand op de knip zouden houden", vertelt operationeel directeur Ben de Ruijter van de keten met ruim honderd hotels. "Maar dat zien we totaal niet. We zitten bijna volgeboekt en de laatste plekken raken we ook nog wel kwijt."
De Ruijter denkt dat de behoefte om gezamenlijk Kerstmis te vieren sterk is na twee jaar waarin we slechts met een paar mensen konden vieren. "We merken dat er voor grotere gezelschappen wordt geboekt dan in 2019." Dat ziet ook Bookdinners dat over 40 procent grotere gezelschappen spreekt dan buiten de kerstperiode.
Vol
De horeca is ook op die wens ingespeeld, meldt Bookdinners, dat deels in handen is van branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland. Eind september zetten sommige restaurants al hun kerstdiner online en de reserveringen gingen begin oktober van start. Dat is drie weken eerder dan in andere jaren.
Qua soort restaurant wordt er niet op de kleintjes gelet, aldus de reserveringsdienst. Zowel luxe restaurants als familierestaurants zitten vol.
Ook na Kerstmis willen mensen nog genieten, zien ze bij Fletcher. "Ook arrangementen voor oud en nieuw lopen goed, vooral die met extra's als live muziek", zegt De Ruijter. "Het lijkt erop dat Nederlanders na een paar moeilijke jaren de feestdagen echt willen vieren."
Meer uit Financieel
MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.
29 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties heeft opgeroepen om een "veilige maritieme corridor" in te stellen waarlangs schepen de Straat van Hormuz zouden kunnen verlaten. Die zeestraat is nagenoeg volledig geblokkeerd door Iran, waardoor zo'n 3200 schepen met ongeveer 20.000 zeevarenden vastzitten in de Perzische Golf.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse regering overweegt om de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen, nu de energieprijzen stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd. De stap, die gericht is op olie die Iran al heeft verlaten, zou kunnen helpen om de stijging van de energiekosten voor Amerikanen wat te beperken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met stevige verliezen gesloten door zorgen van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten escaleert. Door aanvallen van Iran is grote schade ontstaan aan gasinstallaties in Qatar, waardoor de olie- en gasprijzen almaar verder oplopen. Ook verwerkte de markt een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).
4 uur geleden