'Nederlanders, vul de enquête over de VN in'
POEDEROIJEN (ANP) - Al ruim een miljoen mensen over de hele wereld hebben een speciale enquête ingevuld van de Verenigde Naties, over de Verenigde Naties. Maar in Nederland is er nog weinig aandacht voor. Op een symposium ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de VN is opgeroepen om de vragenlijst alsnog in te vullen, zodat ook Nederlanders hun zegje over hun toekomstwensen en -visie kunnen doen.
De oproep komt van Simone Filippini, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor de Verenigde Naties (NVVN). De VN bestaan zaterdag 24 oktober 75 jaar. De NVVN werkt aan "het draagvlak voor internationale samenwerking en stimuleert een constructief-kritisch debat over verbetering en versterking van de Verenigde Naties", zo vermeldt de website.
De wereldwijde enquête loopt al een tijdje en gaat door tot eind van het jaar. Tussentijdse resultaten geven aan dat ondanks verschil in achtergrond, geloof en cultuur de meeste mensen vrijwel dezelfde prioriteiten hebben. Ze willen goede gezondheidszorg, goed onderwijs, economische vooruitgang voor iedereen, oog voor klimaatverandering en dat landen samenwerken om conflicten te voorkomen.
Officiële aftrap
De bijeenkomst in Slot Loevestein is ook de officiële aftrap van de landelijke opening voor het vieren van 75 jaar VN. Het kasteel wordt in VN-blauwe kleuren uitgelicht, en later deze week volgen veel andere monumentale panden, bruggen, torens, fonteinen en standbeelden in het land, zoals de molens van Kinderdijk en het EYE Filmmuseum in Amsterdam. De verlichting gaat vanaf maandagavond aan, ook als teken van hoop en bemoediging.
De VN is een mondiale organisatie van overheden, opgericht in 1945 door 51 landen en inmiddels zijn 193 landen lid. Internationale solidariteit en een gezamenlijke inzet voor vrede en veiligheid zijn belangrijke oprichtingsidealen van de VN.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n honderd mensen hebben zaterdagmiddag actiegevoerd tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE op de Koekamp in Den Haag. Dat zegt een Dolle Mina ter plaatse. De actie werd door onder meer de Dolle Mina's Den Haag georganiseerd. In de aankondiging van de actie werden de door ICE doodgeschoten Amerikanen en gearresteerde kinderen aangehaald. "Ver-van-ons-bed-show? Nee!"
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft charges uitgevoerd en wapenstokken gebruikt tijdens een ingreep bij een demonstratie in Den Haag tegen een geplande huisvestingslocatie aan de Sportlaan in de Vogelwijk, ziet een ANP-verslaggever. Toen tientallen overgebleven demonstranten weigerden te vertrekken na een vorderingsbevel, heeft de politie de straat leeggeveegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is onrustig in de Haagse Vogelwijk door een demonstratie tegen de komst van een locatie waar 750 personen, waaronder asielzoekers, jongeren en dakloze gezinnen, komen te wonen. Dat moet gaan gebeuren in het oude HagaZiekenhuis aan de Sportlaan. Een ANP-verslaggever ziet dat zo'n tweehonderd boze demonstranten zich voor het gebouw aan de Sportlaan hebben verzameld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationale Politie heeft de kritische blik van Bits of Freedom gebruikt om de werkwijze aan te passen. Dat zei plaatsvervangend korpschef Wilbert Paulissen in een videoboodschap bij de uitreiking van de Big Brother Awards, de 'prijs' voor de grootste privacyschenders van 2025.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
22 uur geleden