Nederlanders voelen zich veiliger in verkeer dan voorgaande jaren
AMERSFOORT (ANP) - Bijna acht op de tien mensen die meededen aan een verkeersonderzoek van Veilig Verkeer Nederland (VVN) zeggen zich in het verkeer veilig te voelen. Het worden er door de jaren heen steeds meer: in 2018 en 2019 gaf 75 procent aan zich veilig te voelen, in 2016 was dat 73 procent. Dit jaar gaat het om precies te zijn om 78 procent.
Een positieve ontwikkeling, aldus VVN, dat direct een voorbehoud maakt. "Slechts de helft van alle ouders met jonge kinderen bestempelt het verkeer voor hun kinderen als ‘veilig’." Waardoor mensen zich in het verkeer niet veilig voelen werd ook gevraagd. Dat komt onder meer door fietsers zonder licht, bumperkleven en telefoongebruik in het verkeer. VVN noemt het opvallend dat de helft van alle weggebruikers, puur vanwege veiligheidsredenen, bewust weleens een andere route neemt.
De helft van de ondervraagden (49 procent) vindt dat er in hun buurt te hard wordt gereden. Ook geeft een kwart aan weleens een poging te hebben gedaan om de verkeersveiligheid in hun buurt te vergroten. In woonwijken bewust langzaam rijden ziet 89 procent van de ondervraagden als een manier waarop je aan de woonwijk en de bewoners je respect toont.
Veel mensen kennen één of meerdere locaties die allesbehalve verkeersveilig zijn. Een platform waar al locaties gemeld kunnen worden die niet veilig zijn en waar oplossingen worden aangedragen, is volgens 68 procent een goede manier om het verkeer veiliger te maken, zo stelt VVN. Veilig Verkeer Nederland heeft zo'n punt: het VVN Participatiepunt. Aan het, zoals VVN het noemt, grote verkeersonderzoek deden ruim 2100 mensen mee.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
3 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.
7 uur geleden