Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nederlanders verwachten langdurig geraakt te worden door crisis'

'Nederlanders verwachten langdurig geraakt te worden door crisis'

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders verwachten langdurig geraakt te worden door de coronacrisis. Dat concluderen economen bij De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van een enquête onder 5000 mensen. Ruim de helft van de respondenten verwacht dat de economische crisis tussen zes maanden en twee jaar zal duren.

Nederlanders zijn bezorgd over hun werk, inkomen en de waarde van hun bezittingen. Circa een op de zes werknemers houdt er rekening mee dat hij zijn baan in de komende twaalf maanden zal verliezen. Ruim 40 procent van de zelfstandigen verwacht zonder opdrachten te zitten. Meer dan de helft van de respondenten van 65 jaar en ouder gaat ervan uit dat het pensioen wordt gekort. De helft van de ondervraagden houdt in de komende maanden rekening met een forse daling van de waarde van bezittingen zoals woningen en andere beleggingen. Een op de acht Nederlanders verwacht in de komende twaalf maanden moeite te hebben om hun schulden te betalen.

Deze zorgen hebben als gevolg dat een meerderheid minder wil gaan besteden. Als de ondervraagden 1000 euro financiële steun zouden ontvangen, wordt dat vooral gebruikt voor het aanleggen van financiële buffers of het beperken van betalingsachterstanden en terugbetalen van schulden. Slechts in beperkte mate geven mensen dat uit aan extra consumptie dat niet onder basisbehoeften valt.

Meer uit Financieel

Lagarde: eurozone is ondanks oorlog goed gepositioneerd

FRANKFURT (ANP/RTR) - De eurozone is ondanks de oorlog in het Midden-Oosten en de gestegen energieprijzen "goed gepositioneerd" om de bijbehorende onzekerheid aan te kunnen. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een toelichting op het besluit eerder donderdag om de rente in de eurozone onveranderd te laten.

27 minuten geleden
17 procent lng-exportcapaciteit Qatar uitgeschakeld, zegt topman

DOHA (ANP) - De recente Iraanse aanvallen op gasinstallaties in Qatar hebben 17 procent van de exportcapaciteit van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) van Qatar uitgeschakeld. Die inschatting heeft de topman van het Qatarese staatsgasbedrijf donderdag gemaakt tegenover persbureau Reuters.

1 uur geleden
Amerikaanse beurzen dalen opnieuw door oplopende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten gingen donderdag verder omlaag, na de zware verliezen de voorgaande dag. De verkoopgolf werd aangejaagd door oplopende olieprijzen als gevolg van de escalatie in het Midden-Oosten, terwijl beleggers vrezen voor een langdurige oorlog.

1 uur geleden
Meer bezoeken aan de energievergelijker van de Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond ziet een toename van het aantal bezoeken aan webpagina's over energiecontracten en -kosten en de pagina waarop consumenten de kosten van verschillende energieleveranciers kunnen vergelijken. Van die laatste waren de bezoekcijfers ruim 70 procent hoger in de eerste helft van maart ten opzichte van de laatste helft van februari. Ook bellen meer mensen de klantenservice van de bond met vragen en zorgen over de stijgende energieprijzen.

1 uur geleden
KLM schrapt vluchten Dubai, Riyad en Dammam tot en met 17 mei

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met 17 mei niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam, vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. "Wij blijven de situatie evalueren en houden nauw contact met de relevante autoriteiten", aldus de Nederlandse luchtvaartmaatschappij in een verklaring.

2 uur geleden
ECB verlaagt groeiverwachting eurozone, handhaaft rente

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagt de groeiverwachting voor de economie van de eurozone vanwege de onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De centrale bank in Frankfurt rekent voor dit jaar nu op een groei met 0,9 procent. In december werd nog een plus van 1,2 procent voorspeld. Voor 2027 rekent de ECB nu op een groei met 1,3 procent. Dat was eerder nog 1,4 procent.

2 uur geleden
FNV hoeft niet te betalen voor verzet ledenparlement bij rechter

AMSTERDAM (ANP) - FNV hoeft de kosten van het voormalige ledenparlement van de vakbond voor de cassatie tegen een eerdere beslissing over de hervorming van de vakbond niet te betalen. Dat heeft de ondernemingskamer bepaald, meldt het gerechtshof in Amsterdam donderdag.

2 uur geleden