'Nederlanders tevreden met corona-aanpak overheid'
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders zijn het in meerderheid eens met de manier waarop de overheid de coronacrisis te lijf gaat. Dat is de uitkomst van een onderzoek van onderzoeksbureau Kantar. Vorige week was het vertrouwen in de overheid zelfs iets gestegen ten opzichte van de week ervoor, de eerste week waarin beperkende maatregelen van kracht waren.
Slechts 8 procent van de Nederlanders heeft weinig of geen vertrouwen dat de overheid de juiste beslissingen neemt om de uitbraak van het virus het hoofd te bieden. Daarentegen zegt 71 procent van de 1161 ondervraagden juist redelijk veel of veel vertrouwen te hebben. Zo'n twee derde vindt dat de juiste afweging wordt gemaakt tussen de volksgezondheid en de economie.
Ook valt het in goede aarde dat de maatregelen niet dwingend worden opgelegd, zoals in sommige andere landen. 71 procent van de ondervraagden is daarover te spreken. Ruim een kwart (27 procent) vindt dit niet goed.
Boodschappen
Nederlanders gaan vooral naar buiten om boodschappen te doen, een rondje te wandelen of om te werken. Daarbij worden de regels ook wel eens aan de laars gelapt. Zo is één op de acht ondervraagden vorige week met meer dan drie personen naar buiten geweest, hoewel is opgeroepen dat niet te doen.
Zorgen zijn er echter ook. Ongeveer driekwart van de ondervraagden maakt zich redelijk veel tot veel zorgen over de gevolgen voor de economie. Over de persoonlijke economische gevolgen van de crisis is 44 procent van de Nederlanders behoorlijk bezorgd.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
16 uur geleden