'Nederlanders tevreden met corona-aanpak overheid'
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders zijn het in meerderheid eens met de manier waarop de overheid de coronacrisis te lijf gaat. Dat is de uitkomst van een onderzoek van onderzoeksbureau Kantar. Vorige week was het vertrouwen in de overheid zelfs iets gestegen ten opzichte van de week ervoor, de eerste week waarin beperkende maatregelen van kracht waren.
Slechts 8 procent van de Nederlanders heeft weinig of geen vertrouwen dat de overheid de juiste beslissingen neemt om de uitbraak van het virus het hoofd te bieden. Daarentegen zegt 71 procent van de 1161 ondervraagden juist redelijk veel of veel vertrouwen te hebben. Zo'n twee derde vindt dat de juiste afweging wordt gemaakt tussen de volksgezondheid en de economie.
Ook valt het in goede aarde dat de maatregelen niet dwingend worden opgelegd, zoals in sommige andere landen. 71 procent van de ondervraagden is daarover te spreken. Ruim een kwart (27 procent) vindt dit niet goed.
Boodschappen
Nederlanders gaan vooral naar buiten om boodschappen te doen, een rondje te wandelen of om te werken. Daarbij worden de regels ook wel eens aan de laars gelapt. Zo is één op de acht ondervraagden vorige week met meer dan drie personen naar buiten geweest, hoewel is opgeroepen dat niet te doen.
Zorgen zijn er echter ook. Ongeveer driekwart van de ondervraagden maakt zich redelijk veel tot veel zorgen over de gevolgen voor de economie. Over de persoonlijke economische gevolgen van de crisis is 44 procent van de Nederlanders behoorlijk bezorgd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 18-jarige man is dinsdag veroordeeld tot een taakstraf van honderd uur en een grotendeels voorwaardelijke gevangenisstraf voor zijn bijdrage aan de ongeregeldheden in Amsterdam na de door Marokko verloren WK-kwartfinale op 9 juli. Hij zou in de nacht na de wedstrijd stenen hebben gegooid naar een politiebus aan de Tussen Meer in Osdorp.
31 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft een 23-jarige man uit de gemeente Oldambt veroordeeld tot vijftien maanden cel voor het bedreigen van een aantal slagerijen in de provincie Groningen. De verdachte was boos over het dierenleed in de vleesindustrie, wilde de slagers bang maken en laten stoppen met hun werk. In veertien e-mails dreigde hij langs te komen met een machete om iedereen dood te steken.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kippen vangen door ze aan twee poten op te tillen mag niet, oordeelt het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb). De staatssecretaris maakte een uitzondering die dat gedoogde, maar volgens het CBb mag dat niet volgens de Europese regels.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De eerste deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse druppelen dinsdagochtend binnen. Rond 09.30 uur kwamen de eersten aan op de Wedren in de Gelderse stad. De 108e editie van het wandelevenement ging om 04.00 uur van start. De vroege finishers kunnen overigens pas vanaf 12.00 uur registreren dat ze zijn binnengekomen; dan gaan de loketten open waar ze hun controlekaart voor de volgende dag kunnen afhalen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tussen Schiedam en Den Haag Hollands Spoor rijden van dinsdag 28 juli tot en met vrijdag 31 juli geen treinen. ProRail werkt dan aan het spoor. De NS zet bussen in en waarschuwt voor langere reistijden.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Dinsdagochtend vroeg zijn de eerste wandelaars vertrokken voor de 108e editie van de Nijmeegse Vierdaagse. Om 04.00 uur begonnen de lopers van de 50 kilometer, iets later in de ochtend volgen de lopers van de 40 en 30 kilometer.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een groep studenten uit Eindhoven heeft een ambulance ontwikkeld die op zonne-energie rijdt. Volgens de bouwers kan dit mensen helpen in afgelegen gebieden. Ze kunnen daar moeilijk medische zorg krijgen, doordat de wegen slecht zijn en er weinig brandstof beschikbaar is. In augustus wordt de wagen getest in Kenia, samen met hulporganisatie Amref.
12 uur geleden