
'Nederlanders steunen nog steeds coronamaatregelen'
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders steunen nog steeds met grote meerderheid de coronamaatregelen. Het merendeel is nog steeds tevreden over de versoepeling van de lockdown, de gezondheid van de Nederlanders en de economische maatregelen, meldt onderzoeksinstituut I&O Research.
Met het versoepelen van de lockdown is driekwart van de Nederlanders tevreden, met de gezondheid van het land 80 procent en met de economie zo'n twee derde van de bevolking. Ook werd gekeken naar het effect van de coronacrisis op eenzaamheid. Het aantal eenzame Nederlanders lag in april op een kwart en steeg in juni even naar een derde. Nu ligt dat percentage weer op 24 procent.
Veel mensen vinden het steeds moeilijker zich aan de maatregelen te houden. Het aantal mensen dat buiten afstand houdt en uitgebreid de handen wast neemt steeds meer af. Wel draagt het grote merendeel van Nederland in het openbaar vervoer een mondkapje.
Niet blij
Het grootste deel van de Nederlanders, 70 procent, is niet blij met protestacties tegen de coronamaatregelen. Voornaamste reden: de regels zijn er niet voor niks. Een klein deel, 12 procent, is positief over de acties. Die groep bestaat volgens het onderzoeksbureau alleen uit FVD-stemmers.
Uit de peiling van Maurice de Hond werd zondag bekend dat 53 procent van de Nederlandse bevolking de snelheid waarmee de regering de coronamaatregelen versoepelt prima vindt. Van de ondervraagden vindt 22 procent dat de overheid sneller te werk moet gaan, nog eens 22 procent ziet de regels liever iets minder snel verdwijnen. 45 procent van de Nederlanders acht de kans (vrij) groot dat in Nederland de komende drie maanden een tweede virusgolf zal komen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Tientallen activisten van Extinction Rebellion voeren actie op het Media Park in Hilversum, bij een gebouw van de NOS. Ze vinden dat de berichtgeving van de omroep over klimaatzaken is gebaseerd op "misÂleidende frames" en stellen dat de NOS een duidelijker verband moet leggen tussen "de klimaatcrisis en extreem weer". Ook pleiten ze voor een wekelijks "klimaatÂjournaal waarin klimaatÂrechtvaardigheid centraal staat".
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn twintig woningen ontruimd nadat brand was uitgebroken in een spouwmuur. Het vuur ontstond rond 11.00 uur in de Markensestraat in de wijk Duindorp. Ongeveer een uur later was de brand onder controle, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Haaglanden weten. Niemand raakte gewond.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nelleke Noordervliet schrijft dit jaar het Nationale Voorleeslunchverhaal. Dat heeft De Leescoalitie, die het evenement voor de dertiende keer organiseert, zaterdag bekendgemaakt in het radioprogramma De Taalstaat. De Nationale Voorleeslunch is dit jaar op 3 oktober, Nationale Ouderendag.
2 uur geledenWIJCHEN (ANP) - In de omgeving van het Gelderse Wijchen heeft de politie vrijdagavond een 31-jarige man uit Nijmegen aangehouden die op dat moment probeerde de inhoud van vaten met vloeistof te dumpen in de natuur. Wat er in de vaten zat is nog niet bekend, maar de politie houdt rekening met drugsafval.
3 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Op en rond het Fluitpolderplein in Leidschendam heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag twee keer brand gewoed en mislukte een poging om een gebouw in brand te zetten. De politie doet onderzoek naar mogelijke brandstichting. Er is nog niemand aangehouden.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt dat er vanaf halverwege de middag in Limburg enkele onweersbuien kunnen ontstaan, het eerst in het zuiden van de provincie. De buien kunnen gepaard gaan met veel regen in korte tijd, hagelstenen tot 2 centimeter en windstoten tot circa 60 kilometer per uur.
6 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In een leegstaand pand aan de Hoornseweg in Den Hoorn, vlak bij Delft, is vrijdagavond rond 22:00 uur een grote brand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Haaglanden.
6 uur geleden