Nederlanders somberder over economie
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zien de economische situatie somberder in dan voorheen. Dat is een van de uitkomsten van het nieuwste Continu Onderzoek Burgerperspectieven (COB) van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP).
Momenteel verwacht zo'n 63 procent een gelijke of betere economie, terwijl dat vorig kwartaal nog 79 procent was. Hoewel de economische verwachtingen verslechteren, blijft de tevredenheid groot. Zeker 85 procent is tevreden met de eigen financiële situatie. Daarnaast geeft 83 procent de Nederlandse economie een voldoende.
Ook blijkt dat steeds meer mensen zich zorgen maken over klimaat en milieu. 33 procent van de ondervraagden is bezorgd over een of meerdere thema's op dat gebied zoals duurzaamheid, stikstof en klimaatverandering. Vorige maand was dat nog 22 procent.
Verder ziet het SCP dat veel autochtone Nederlanders vinden dat het niet goed gaat met de integratie. Ongeveer 80 procent van hen vindt dat mensen met een migratieachtergrond de Nederlandse normen en waarden moeten overnemen, maar dat dit onvoldoende gebeurt. Het gaat dan met name over het spreken van de taal, werken en het niet veroorzaken van overlast. Mensen met een migratieachtergrond benadrukken juist het belang van respect voor elkaar en elkaars traditie.
Het SCP besteedt in het COB sinds 2008 elk kwartaal aandacht aan de stemming in Nederland en opvattingen over politieke en maatschappelijke kwesties. Voor het meest recente onderzoek zijn groepsgesprekken gevoerd met Nederlanders van verschillende afkomst.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Herman Koch lijdt aan de ziekte van Parkinson. Dat vertelde de schrijver van onder meer de bestseller Het Diner maandagavond in de talkshow van Eva Jinek op NPO 1. Parkinson is een progressieve hersenziekte waarbij een tekort aan de stof dopamine ontstaat en patiënten moeite krijgen met bewegen.
14 minuten geledenHILVARENBEEK (ANP) - De situatie rond de dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval is nog steeds "precair". Dat laat de Brabantse dierentuin in een verklaring weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs, de oud-directeur van het Stedelijk Museum, is zondagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving van Het Parool.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.
7 uur geleden