Nederlanders shoppen vaker online in aanloop naar kerst
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders shoppen in aanloop naar kerst dit jaar vaker online dan vorig jaar. Maar wanneer specifiek naar afgelopen weekend wordt gekeken, was juist sprake van een daling van het aantal transacties vergeleken met dezelfde data vorig jaar.
In de voorbije zeven dagen verwerkte onlinebetaalsysteem iDEAL bijna 33 miljoen betalingen. Op dezelfde data vorig jaar ging het nog om minder dan 32 miljoen. Maar op zaterdag 21 en zondag 22 december telde iDEAL slechts 4,79 miljoen en 4,35 miljoen betalingen. Op die dagen werden vorig jaar nog respectievelijk 5,05 miljoen en 5,19 miljoen transacties verwerkt.
Mogelijk speelt mee dat Nederlanders hun kerstaankopen via internet vooral op doordeweekse dagen doen. 21 en 22 december vielen vorig jaar op donderdag en vrijdag. Toen waren 23 en 24 december weekenddagen, en op die dagen werden er ook minder betalingen verwerkt dan in het voorgaande jaar. In 2022 was 23 december een vrijdag. 24 december viel toen op zaterdag.
Volgens iDEAL liggen de cijfers de voorbije dagen wel duidelijk hoger dan op normale dagen, wanneer kerst niet in aantocht is. Gemiddeld telt een dag namelijk zo'n 3,5 miljoen transacties.
Het uitsplitsen van de cijfers op dagbasis levert vaker inzichten op. Dit jaar hadden webwinkels het in aanloop naar koopjesfestijn Black Friday bijvoorbeeld erg druk, kwam recent naar voren uit iDEAL-cijfers. Op die dag zelf, op 29 november, was het juist wat minder druk. Dat komt waarschijnlijk omdat steeds meer winkels kortingen rond Black Friday uitsmeren over een langere periode.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Vriezers en koelkasten in supermarkten van Albert Heijn zijn niet gehackt, laat een woordvoerder van de supermarktketen desgevraagd weten. Delhaize, de Belgische zusterketen van Albert Heijn, heeft sinds maandag last van een "IT-incident" bij koelinstallaties en daardoor lopen de temperaturen in vriezers op. Ook andere Belgische supermarkten zijn getroffen, net als winkels in Zweden.
18 minuten geledenLONDEN (ANP) - Binance-gebruikers hebben inmiddels miljarden dollars onttrokken aan hun accounts op de cryptobeurs, die vorige week het slachtoffer werd van een aanval waarbij 6,3 miljard dollar is buitgemaakt.
19 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen in Nederland is vorige maand fors gedaald, volgt uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Mogelijk speelt de verhoging van hypotheekrentes hierbij een rol.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo wil dat werknemers weer vaker naar kantoor komen. Het telecombedrijf heeft bij de ondernemingsraad een voorstel ingediend om van twee naar drie dagen per week op kantoor te gaan. Voor werknemers die dat niet kunnen of willen, komt er een vrijwillige vertrekregeling. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Nu.nl.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht lager geopend. Shell verloor 1,2 procent. De olieprijzen gingen flink omlaag door berichten dat Iran en de Verenigde Staten een diplomatieke oplossing willen vinden om een einde te maken aan de oorlog in het Midden-Oosten. Qatar heeft de afgelopen dagen als bemiddelaar opgetreden bij vredesoverleg tussen de partijen.
2 uur geledenASSE (ANP/BELGA) - Vriezers en koelkasten van de Belgische supermarktketen Delhaize zijn gehackt, melden Belgische media maandagochtend. De zusterketen van Albert Heijn spreekt van een "IT-incident" bij koelinstallaties. Zeker veertig supermarkten zouden zijn getroffen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders melden steeds vaker dat ze zijn benaderd door onbetrouwbare verkopers van onder meer thuisbatterijen, warmtepompen en verduurzamingsadvies. Soms gaat het om mensen die honderden euro's betalen voor misleidend verduurzamingsadvies; een andere keer gaat het om senioren die worden misleid en ongewild een overeenkomst sluiten voor bijvoorbeeld een thuisbatterij van tienduizenden euro's.
3 uur geleden