Nederlanders shoppen vaker online in aanloop naar kerst
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders shoppen in aanloop naar kerst dit jaar vaker online dan vorig jaar. Maar wanneer specifiek naar afgelopen weekend wordt gekeken, was juist sprake van een daling van het aantal transacties vergeleken met dezelfde data vorig jaar.
In de voorbije zeven dagen verwerkte onlinebetaalsysteem iDEAL bijna 33 miljoen betalingen. Op dezelfde data vorig jaar ging het nog om minder dan 32 miljoen. Maar op zaterdag 21 en zondag 22 december telde iDEAL slechts 4,79 miljoen en 4,35 miljoen betalingen. Op die dagen werden vorig jaar nog respectievelijk 5,05 miljoen en 5,19 miljoen transacties verwerkt.
Mogelijk speelt mee dat Nederlanders hun kerstaankopen via internet vooral op doordeweekse dagen doen. 21 en 22 december vielen vorig jaar op donderdag en vrijdag. Toen waren 23 en 24 december weekenddagen, en op die dagen werden er ook minder betalingen verwerkt dan in het voorgaande jaar. In 2022 was 23 december een vrijdag. 24 december viel toen op zaterdag.
Volgens iDEAL liggen de cijfers de voorbije dagen wel duidelijk hoger dan op normale dagen, wanneer kerst niet in aantocht is. Gemiddeld telt een dag namelijk zo'n 3,5 miljoen transacties.
Het uitsplitsen van de cijfers op dagbasis levert vaker inzichten op. Dit jaar hadden webwinkels het in aanloop naar koopjesfestijn Black Friday bijvoorbeeld erg druk, kwam recent naar voren uit iDEAL-cijfers. Op die dag zelf, op 29 november, was het juist wat minder druk. Dat komt waarschijnlijk omdat steeds meer winkels kortingen rond Black Friday uitsmeren over een langere periode.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
12 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
13 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
15 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
20 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
21 uur geleden