Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders shoppen vaker online in aanloop naar kerst

Nederlanders shoppen vaker online in aanloop naar kerst

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders shoppen in aanloop naar kerst dit jaar vaker online dan vorig jaar. Maar wanneer specifiek naar afgelopen weekend wordt gekeken, was juist sprake van een daling van het aantal transacties vergeleken met dezelfde data vorig jaar.

In de voorbije zeven dagen verwerkte onlinebetaalsysteem iDEAL bijna 33 miljoen betalingen. Op dezelfde data vorig jaar ging het nog om minder dan 32 miljoen. Maar op zaterdag 21 en zondag 22 december telde iDEAL slechts 4,79 miljoen en 4,35 miljoen betalingen. Op die dagen werden vorig jaar nog respectievelijk 5,05 miljoen en 5,19 miljoen transacties verwerkt.

Mogelijk speelt mee dat Nederlanders hun kerstaankopen via internet vooral op doordeweekse dagen doen. 21 en 22 december vielen vorig jaar op donderdag en vrijdag. Toen waren 23 en 24 december weekenddagen, en op die dagen werden er ook minder betalingen verwerkt dan in het voorgaande jaar. In 2022 was 23 december een vrijdag. 24 december viel toen op zaterdag.

Volgens iDEAL liggen de cijfers de voorbije dagen wel duidelijk hoger dan op normale dagen, wanneer kerst niet in aantocht is. Gemiddeld telt een dag namelijk zo'n 3,5 miljoen transacties.

Het uitsplitsen van de cijfers op dagbasis levert vaker inzichten op. Dit jaar hadden webwinkels het in aanloop naar koopjesfestijn Black Friday bijvoorbeeld erg druk, kwam recent naar voren uit iDEAL-cijfers. Op die dag zelf, op 29 november, was het juist wat minder druk. Dat komt waarschijnlijk omdat steeds meer winkels kortingen rond Black Friday uitsmeren over een langere periode.

Meer uit Financieel

Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

1 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

4 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

12 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

14 uur geleden
Duitsland verlaagt accijns op benzine en diesel met 17 cent

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering en deelstaten hebben een akkoord bereikt over een plan om de prijzen aan de pomp te verlagen, meldt het Duitse persbureau dpa. De accijns op diesel en benzine wordt met 17 cent per liter verlaagd.

14 uur geleden
Topman Ryanair zegt sorry voor vergelijking met 'verkrachters'

DUBLIN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Topman Michael O'Leary van Ryanair heeft zijn excuses aangeboden aan slachtoffers van seksueel geweld voor het gebruik van het woord "verkrachters". De topman van de Ierse budgetvlieger omschreef concurrerende maatschappijen als verkrachters vanwege hun hoge tarieven.

15 uur geleden
Dieselprijs stijgt zaterdag naar record, zegt UnitedConsumers

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van diesel in Nederland stijgt zaterdag naar recordhoogte. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers, dat de prijzen bijhoudt, gaat de gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen dan voorbij de piek van 2,819 euro per liter uit april.

15 uur geleden