Nederlanders schaffen massaal rood-wit-blauwe vlag aan
DOKKUM (ANP) - De verkoop van de Nederlandse vlag is explosief gestegen. Vergeleken met vorig jaar zijn meer dan vijf keer zoveel rood-wit-blauwe dundoeken verkocht. Dat bevestigt de Dokkumer Vlaggen Centrale na berichtgeving daarover door BNR Nieuwsradio. "Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", zegt directeur Robert Jan Hageman. Hij zegt dat "tienduizenden" exemplaren al over de toonbank rolden.
De vlaggen worden jaarlijks gehesen op Koningsdag, Bevrijdingsdag en tijdens Dodenherdenking. Hageman denkt dat mensen juist tijdens de coronacrisis die emotie extra willen tonen. Daarnaast zitten veel mensen thuis achter de computer, waardoor meer bestellingen gedaan worden. Ook het feit dat de bevrijding van Nederland precies 75 jaar geleden is, zorgt volgens Hageman voor de explosieve verkoopstijging.
"We hebben wel vaker piekpunten gezien", zegt de directeur van de Dokkumer Vlaggen Centrale. "Bijvoorbeeld met grote voetbaltoernooien. Maar dat staat in de schaduw van wat we nu zien."
Om aan de vraag te voldoen worden bij het bedrijf in Dokkum (Friesland) overuren gemaakt en springen familieleden van werknemers bij om te helpen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.
43 minuten geledenBREDA (ANP) - In Breda is woensdagavond een 14-jarige jongen verwond met een mes. Hij moest naar het ziekenhuis. Een of twee jongens zijn de mogelijke daders, meldt de politie.
46 minuten geledenHAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.
7 uur geleden