Nederlanders schaffen massaal rood-wit-blauwe vlag aan
DOKKUM (ANP) - De verkoop van de Nederlandse vlag is explosief gestegen. Vergeleken met vorig jaar zijn meer dan vijf keer zoveel rood-wit-blauwe dundoeken verkocht. Dat bevestigt de Dokkumer Vlaggen Centrale na berichtgeving daarover door BNR Nieuwsradio. "Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt", zegt directeur Robert Jan Hageman. Hij zegt dat "tienduizenden" exemplaren al over de toonbank rolden.
De vlaggen worden jaarlijks gehesen op Koningsdag, Bevrijdingsdag en tijdens Dodenherdenking. Hageman denkt dat mensen juist tijdens de coronacrisis die emotie extra willen tonen. Daarnaast zitten veel mensen thuis achter de computer, waardoor meer bestellingen gedaan worden. Ook het feit dat de bevrijding van Nederland precies 75 jaar geleden is, zorgt volgens Hageman voor de explosieve verkoopstijging.
"We hebben wel vaker piekpunten gezien", zegt de directeur van de Dokkumer Vlaggen Centrale. "Bijvoorbeeld met grote voetbaltoernooien. Maar dat staat in de schaduw van wat we nu zien."
Om aan de vraag te voldoen worden bij het bedrijf in Dokkum (Friesland) overuren gemaakt en springen familieleden van werknemers bij om te helpen.
Meer uit Binnenland
YERSEKE (ANP) - Het sinterklaascomité van Yerseke ziet af van de intocht van Sinterklaas omdat Kick Out Zwarte Piet (KOZP) er zaterdag wilde komen demonstreren. De organisatie zegt dat de intocht dit jaar niet op een veilige manier kan plaatsvinden.
1 uur geledenOUWERKERK (ANP) - Van de 850 woningen die door andere landen aan Nederland zijn geschonken na de Watersnoodramp van 1953, kunnen er 45 en een dorpshuis de status van rijksmonument krijgen. Dat heeft demissionair cultuurminister Gouke Moes bekendgemaakt tijdens een bezoek aan het Watersnoodmuseum op het Zeeuwse eiland Schouwen-Duiveland.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De eerste aflevering van het nieuwe seizoen van The Voice of Holland is op 16 januari te zien. Dat maakte RTL 4 woensdag bekend. Daarna is het programma zeventien weken op de vrijdagavond te zien. De finale staat gepland op 8 mei.
10 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Jeugdzorgorganisatie Parlan heeft de jongeren in het gebouw aan de Titanialaan in Heerhugowaard niet de begeleiding gegeven die ze nodig hadden. Dat concludeert onderzoeksbureau BMC in een rapport. Van de 66 woningen huurde Parlan er 12. In een van die appartementen is in april een explosie veroorzaakt met brand en meerdere zwaarbeschadigde appartementen tot gevolg.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bijna een kwart miljoen mensen heeft sinds de uitzending van dinsdag een noodpakket van Het Sinterklaasjournaal besteld. Dat laat de NTR, die het programma uitzendt, weten. De Hoofdpiet riep in de uitzending kijkers op een noodpakket te reserveren via de website. Tot nu toe hebben 247.559 mensen dit gedaan, bijna een op de zes mensen die lineair naar de uitzending heeft gekeken.
10 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Over of zogeheten PAS-melders gelegaliseerd moeten worden, doet de rechter over twee weken uitspraak. Farmers Defence Force (FDF) had een kort geding aangespannen tegen de Staat, de zaak diende woensdag in de rechtbank in Zutphen. PAS-melders zijn boeren die volgens FDF buiten hun schuld om niet de juiste natuurvergunning hebben en in feite illegaal werken.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag een nieuwe verdachte opgepakt in het onderzoek naar de dood van een 24-jarige vrouw in Rotterdam. Het gaat om een 20-jarige man uit Nijmegen.
11 uur geleden