Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders reden vorig jaar meer autokilometers

Nederlanders reden vorig jaar meer autokilometers

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een personenauto hebben in 2023 meer kilometers gereden in binnen- en buitenland dan in het jaar daarvoor. Zakelijke rijders legden voor het eerst meer kilometers af in een elektrische auto dan in een dieselvoertuig. Wel rijden de meeste mensen nog steeds in een benzineauto, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

In totaal hebben Nederlanders vorig jaar 119,6 miljard kilometers afgelegd in een personenauto. Dat is 4,3 procent meer dan in 2022, maar nog wel minder dan in 2019, het laatste jaar voor de coronapandemie. Particulieren reden 0,8 procent minder dan voor corona en zakelijke rijders 3,4 procent minder, aldus het CBS.

Particulieren reden samen 94 miljard kilometer, waarvan verreweg de meeste werden afgelegd in een benzineauto. Het aantal gereden kilometers op diesel daalde in vijf jaar tijd tot 13,2 miljard. In dezelfde periode steeg het aantal kilometers die in stekkerauto's werden gereden naar 2,6 miljard.

Diesel en elektrisch

Mensen die reisden voor hun werk, reden bij elkaar meer dan 25 miljard kilometer. Tussen 2018 en 2023 is het aantal kilometers in een elektrische auto vertienvoudigd volgens het statistiekbureau. In 2018 reden zakelijke rijders nog het meest in een dieselauto, maar in vijf jaar tijd is het aantal kilometers in dieselauto's met driekwart gedaald. Het aantal kilometers in benzineauto's is tegelijk met de helft gestegen. Ondanks de gestegen populariteit van elektrische auto's werd iets meer dan de helft van alle zakelijke kilometers vorig jaar afgelegd in een benzineauto.

Ook Shuttel, een bedrijf dat mobiliteitsdiensten aanbiedt, heeft gekeken naar elektrisch rijden in Nederland. Uit een data-analyse onder ruim 45.000 werknemers van meer dan 1300 bedrijven komt naar voren dat mensen die in landelijk gebied wonen, dit jaar vaker met een stekkerauto naar hun werk zijn gegaan dan mensen die in de Randstad wonen. Drentenaren deden dit met 28 procent het vaakst. De rest nam bijvoorbeeld een auto met een verbrandingsmotor of ging met het openbaar vervoer of de fiets. 2 procent van de inwoners van Zuid-Holland ging met een elektrische auto naar hun werk.

Meer uit Financieel

PostNL test robothonden voor pakketbezorging

LEERDAM (ANP) - PostNL is dinsdag gestart met een proef waarbij robothonden pakketten tot aan de voordeur bezorgen om bezorgers te ondersteunen. Het bedrijf zette ook een humanoïde robot, een mensachtige robot, in om een pakketautomaat te vullen, maakte PostNL dinsdag bekend.

12 minuten geleden
Automaker GM wint op Wall Street na verhoging winstverwachting

NEW YORK (ANP) - General Motors (GM) behoorde dinsdag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. Het autoconcern achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en werd positiever over de winst dit jaar. Ook verwacht de autofabrikant dat de impact van de importheffingen van president Donald Trump lager uitvalt dan gevreesd. Topvrouw Mary Barra sprak van een zeer goed kwartaal. Het aandeel werd bijna 10 procent hoger gezet.

13 minuten geleden
Brussel wil meer jonge mensen aansporen om boer te worden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie lanceert een strategie om meer jonge mensen aan te sporen om te gaan boeren. Brussel hoopt zo het aantal jonge boeren in 2040 te verdubbelen.

19 minuten geleden
Helft bestuur Novo Nordisk weg na druk van grootaandeelhouder

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk staat voor een ingrijpende bestuurswissel, waarbij de helft van de bestuurders vertrekt. Ook voorzitter Helge Lund treedt af en wordt opgevolgd door Lars Rebien Sørensen, werd dinsdag bekendgemaakt.

59 minuten geleden
Zowel nieuwe als gebruikte motoren populairder dan ooit

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar flink toegenomen tot een recordniveau. In totaal zijn ruim 5200 motorfietsen op kenteken gezet, 12 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit dinsdag gepubliceerde cijfers van de brancheorganisaties BOVAG, RAI Vereniging en RDC.

1 uur geleden
Consument blijft Coca-Cola kopen ondanks hogere prijzen

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Coca-Cola profiteert van prijsverhogingen in de frisdrankschappen. Het Amerikaanse concern, dat ook merken als Sprite en Fanta voert, heeft zijn verkopen in het derde kwartaal boven verwachting sterk opgevoerd. Dat lijkt een teken dat consumenten de dranken van het bedrijf blijven kopen ondanks hogere prijzen.

2 uur geleden
Gamestate neemt alle speelhallen The Game Box over

ECHT (ANP) - Gamestate, een Nederlandse keten van arcadehallen, neemt alle speelhallen van concurrent The Game Box over. Dat heeft moederbedrijf Veltmeijer Group dinsdag aangekondigd. Door de overname groeit het aantal vestigingen van Gamestate van 50 naar 61, verspreid over acht Europese landen.

4 uur geleden