Nederlanders positief over zorg, maar vrees voor achteruitgang
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn over het algemeen positief over de kwaliteit van de gezondheidszorg, maar een flinke groep vreest dat die de komende jaren achteruit zal gaan. In een internationaal onderzoek van onderzoeksbureau Ipsos horen de Nederlandse deelnemers tot de meest pessimistische als het om de toekomst gaat.
Voor de Ipsos Global Health Service Monitor werden in totaal 23.507 mensen uit 34 landen ondervraagd. Onder hen was een representatieve groep van 500 Nederlanders. Van hen noemt 68 procent de gezondheidszorg goed, 9 procent is van mening dat de kwaliteit slecht is. Bijna drie op de tien ondervraagden uit Nederland (29 procent) denkt dat de zorg de komende jaren slechter zal worden, een veel kleiner deel (13 procent) verwacht vooruitgang. De rest verwacht dat de kwaliteit ongeveer gelijk zal blijven.
Ondervraagden uit de meeste landen zijn een stuk positiever over hun toekomstverwachtingen. Mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten tonen zich het meest optimistisch: daar verwacht 78 procent verbeteringen in de komende jaren. Ook in landen als Colombia, Brazilië en China verwachten de meesten dat de zorg in hun land beter zal worden.
Bijna driekwart (74 procent) van de Nederlandse deelnemers is het eens met de stelling dat het gezondheidssysteem is overbelast. Personeelsgebrek hoort volgens twee op de drie ondervraagden (67 procent) tot de grootste problemen. Over de kosten voor het krijgen van zorg maken minder mensen zich druk: slechts 23 procent heeft die als een van de grootste problemen aangemerkt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
3 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
3 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
3 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
6 uur geleden