Nederlanders positief over zorg, maar vrees voor achteruitgang
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn over het algemeen positief over de kwaliteit van de gezondheidszorg, maar een flinke groep vreest dat die de komende jaren achteruit zal gaan. In een internationaal onderzoek van onderzoeksbureau Ipsos horen de Nederlandse deelnemers tot de meest pessimistische als het om de toekomst gaat.
Voor de Ipsos Global Health Service Monitor werden in totaal 23.507 mensen uit 34 landen ondervraagd. Onder hen was een representatieve groep van 500 Nederlanders. Van hen noemt 68 procent de gezondheidszorg goed, 9 procent is van mening dat de kwaliteit slecht is. Bijna drie op de tien ondervraagden uit Nederland (29 procent) denkt dat de zorg de komende jaren slechter zal worden, een veel kleiner deel (13 procent) verwacht vooruitgang. De rest verwacht dat de kwaliteit ongeveer gelijk zal blijven.
Ondervraagden uit de meeste landen zijn een stuk positiever over hun toekomstverwachtingen. Mensen uit de Verenigde Arabische Emiraten tonen zich het meest optimistisch: daar verwacht 78 procent verbeteringen in de komende jaren. Ook in landen als Colombia, Brazilië en China verwachten de meesten dat de zorg in hun land beter zal worden.
Bijna driekwart (74 procent) van de Nederlandse deelnemers is het eens met de stelling dat het gezondheidssysteem is overbelast. Personeelsgebrek hoort volgens twee op de drie ondervraagden (67 procent) tot de grootste problemen. Over de kosten voor het krijgen van zorg maken minder mensen zich druk: slechts 23 procent heeft die als een van de grootste problemen aangemerkt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
3 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chatbot Grok mag zijn 'uitkleedfunctie' niet meer aanbieden in Nederland. De rechtbank in Amsterdam heeft de tool donderdag verboden, nadat het Fonds Slachtofferhulp en het expertisecentrum Offlimits dat hadden geëist in een kort geding.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bart Swier heeft voor zijn cliënt Ali B ook om vrijspraak gevraagd voor het verkrachten van zangeres Ellen ten Damme. De advocaat stelde onder meer dat een verklaring van haar toenmalige partner niet als steunbewijs kan worden gebruikt.
4 uur geleden