Nederlanders ontbreken in sterrenteam van EK voetbal
LONDEN (ANP) - Het beste team van het EK voetbal, samengesteld door een vakjury van de UEFA, telt vijf spelers van Europees kampioen Italië en drie man van finalist Engeland. Nederlanders ontbreken in het elftal van toernooi. De Portugese vedette Cristiano Ronaldo, de topscorer van het EK met vijf treffers, is evenmin van de partij.
De Italiaan Gianluigi Donnarumma fungeert uiteraard als doelman. Hij werd na de finale, waarin hij twee strafschoppen keerde, al uitgeroepen tot beste speler van het EK. Zijn landgenoten Leonardo Bonucci, Leonardo Spinazzola (verdediging), Jorginho (middenveld) en Federico Chiesa (aanval) hebben eveneens een plaatsje gekregen in het sterrenteam. De keuze van Spinazzola is opmerkelijk. De verdediger van AS Roma miste de laatste twee EK-duels van Italië door een zware achillespeesblessure.
Namens Engeland zijn de verdedigers Kyle Walker en Harry Maguire en aanvaller Raheem Sterling geselecteerd. De Deense middenvelder Pierre-Emile Højbjerg, de Spaanse middenvelder Pedri en de Belgische aanvaller Romelu Lukaku maken het elftal compleet. Pedri werd eerder al tot grootste talent van het EK uitgeroepen.
De vakjury van de UEFA bestond uit zestien waarnemers, onder wie Fabio Capello, Robbie Keane, David Moyes en de Nederlandse keeperstrainer Frans Hoek.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
8 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
10 uur geleden