Nederlanders ontbreken in sterrenteam van EK voetbal
LONDEN (ANP) - Het beste team van het EK voetbal, samengesteld door een vakjury van de UEFA, telt vijf spelers van Europees kampioen Italië en drie man van finalist Engeland. Nederlanders ontbreken in het elftal van toernooi. De Portugese vedette Cristiano Ronaldo, de topscorer van het EK met vijf treffers, is evenmin van de partij.
De Italiaan Gianluigi Donnarumma fungeert uiteraard als doelman. Hij werd na de finale, waarin hij twee strafschoppen keerde, al uitgeroepen tot beste speler van het EK. Zijn landgenoten Leonardo Bonucci, Leonardo Spinazzola (verdediging), Jorginho (middenveld) en Federico Chiesa (aanval) hebben eveneens een plaatsje gekregen in het sterrenteam. De keuze van Spinazzola is opmerkelijk. De verdediger van AS Roma miste de laatste twee EK-duels van Italië door een zware achillespeesblessure.
Namens Engeland zijn de verdedigers Kyle Walker en Harry Maguire en aanvaller Raheem Sterling geselecteerd. De Deense middenvelder Pierre-Emile Højbjerg, de Spaanse middenvelder Pedri en de Belgische aanvaller Romelu Lukaku maken het elftal compleet. Pedri werd eerder al tot grootste talent van het EK uitgeroepen.
De vakjury van de UEFA bestond uit zestien waarnemers, onder wie Fabio Capello, Robbie Keane, David Moyes en de Nederlandse keeperstrainer Frans Hoek.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
9 uur geleden