Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders nog niet massaal grens over om goedkoper te tanken

Nederlanders nog niet massaal grens over om goedkoper te tanken

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders kiezen er nog niet massaal voor om in het goedkopere België en Duitsland te gaan tanken, nu de benzineprijzen snel stijgen. Volgens de Belangenvereniging Tankstations (BETA) gebeurt dit al langer, maar is, sinds brandstof door de oorlog in Oekraïne snel duurder is geworden, geen duidelijke verandering te zien. De angst is wel dat dit zal gebeuren als België besluit in te grijpen in de brandstofprijzen.

Volgens berichten in de media zou de Belgische regering kijken naar mogelijkheden om de snelle prijsstijging van brandstof in te dammen. "België denkt serieus na om de brandstofprijs aan te passen, dan kunnen wij niet achterblijven", aldus BETA-voorzitter Ewout Klok. "Dat zou een drama zijn voor de pomphouder in de grensstreek. Die lopen leeg." Volgens hem is al aan de pomp te zien dat Nederlanders "door het koopkrachtverlies veel minder geld uitgeven". "De laatste twee weken zien we het toenemen dat mensen bewust rijden. De pompen krijgen het minder druk."

Tamoil, met 225 tankstations in Nederland, ziet bij pompen op 5 tot 15 kilometer van de grens dat daar nu iets minder brandstof wordt verkocht. "Dichter bij de grens zien we dat maar beperkt. Die mensen waren we al kwijt", zegt Ronald Kempen, directeur van Tamoil Nederland. Ook De Haan, met tankstations door heel Nederland en ook in de grensregio, hoopt dat de overheid gaat ingrijpen. "Dat zal positief zijn voor ons en met name voor consumenten", zegt een woordvoerder. "De consument is de grootste dupe, maar onze marges worden ook kleiner."

Wim van Gorsel heeft een Shell-pomp in het Zeeuwse Rilland, bij België. Ook hij ziet nog geen verschil met de situatie van voor de oorlog. "Maar van een gelijk speelveld hebben we hier in Nederland al heel lang niet meer gehoord. Als je hoort dat ze in België wel nadenken over het bevriezen van de prijzen, wanneer dit dan niet in Nederland gebeurt wordt het natuurlijk wel drama."

Maximumprijs

Verschillende tankstations in België zeggen dat het aantal Nederlandse auto's daar de afgelopen tijd niet opvallend is veranderd. "Hier is tanken ook echt veel duurder geworden", laat een tankstation in Lommel met de naam Van Raak weten.

In België stelt een overheidsdienst een maximumprijs vast voor brandstof, die dinsdag op 1,95 euro lag voor een liter Euro95. In Nederland is de gemiddelde adviesprijs voor dat type volgens consumentencollectief UnitedConsumers nu 2,48 euro. Ook de adviesprijs zit aan de hoge kant van wat echt aan de pomp betaald wordt. Duitsers betaalden maandag gemiddeld iets meer dan 2 euro per liter, berekende automobilistenclub ADAC.

Meer uit Financieel

Grote fondsen in nieuw stelsel voorzien kleine pensioenverhoging

DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden van de grote pensioenfondsen die al zijn overgestapt naar het nieuwe pensioenstelsel, kunnen volgend jaar mogelijk een bescheiden pensioenverhoging tegemoetzien. Dankzij positieve rendementen hebben Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal en Techniek (PMT) en bpfBOUW hun financiële situatie in het tweede kwartaal duidelijk verbeterd.

2 uur geleden
Overwegend winsten op Wall Street na opluchting over inflatie

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met winsten geëindigd. Op de beurzen heerste opluchting over de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, die grotendeels in lijn met de verwachting waren. Daarnaast zorgden goede resultaten van grote datacenterbedrijven voor optimisme over de groei van de AI-sector.

4 uur geleden
Brazilië beveelt Discord te stoppen met livestreams na zelfmoord

BRASILIA (ANP/AFP) - Een toezichthouder in Brazilië heeft chat- en videoplatform Discord opgedragen om livestreams stop te zetten in het land. Aanleiding is een zelfmoordzaak waarbij een 13-jarig meisje tijdens een livestream zou zijn aangemoedigd om zichzelf pijn te doen en uiteindelijk zelfmoord te plegen. Volgens datawaakhond ANPD heeft het internetbedrijf te weinig gedaan om kinderen en jongeren te beschermen.

4 uur geleden
Roemenië schakelt kerncentrale uit om lage waterstand

BOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië schakelt vanaf donderdag zijn enige kerncentrale uit vanwege de extreem lage waterstand van de Donau. Daartoe is besloten ondanks pogingen om de kerncentrale draaiend te houden.

5 uur geleden
Trump aangeklaagd om betaalde snellere socialemediaberichten

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is aangeklaagd door twee mediaorganisaties vanwege plannen om betalende klanten snellere toegang tot zijn berichten op Truth Social te geven. De nieuwsorganisaties noemen de plannen van het bedrijf Trump Media & Technology "buitengewoon corrupt en onwettelijk".

7 uur geleden
Prosus trekt AEX omlaag na cijfers Chinees Tencent

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies de handel uitgegaan. Techinvesteerder Prosus was een negatieve uitschieter na kwartaalcijfers van het Chinese internetconcern Tencent, waarin het AEX-bedrijf een groot belang heeft. Beleggers wereldwijd reageerden ook op nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

8 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet Frankrijk opgeroepen te staken

PARIJS (ANP/AFP) - Vakbonden hebben het cabinepersoneel van easyJet Frankrijk opgeroepen om zaterdag en zondag te staken. Dat hebben drie bonden in een gezamenlijke verklaring bekendgemaakt. De luchtvaartmaatschappij vraagt de vakbonden om af te zien van de acties, omdat die in een erg druk weekend vallen.

9 uur geleden