Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders moeten volgend jaar langer wachten op zakelijke post

Nederlanders moeten volgend jaar langer wachten op zakelijke post

DEN HAAG (ANP) - PostNL gaat de post van zakelijke klanten vanaf volgend jaar binnen twee dagen bezorgen. Nu krijgen Nederlanders deze brieven van bijvoorbeeld banken, verzekeraars en andere organisaties nog binnen 24 uur thuis op de mat.

Volgens het postbedrijf is dit een van de noodzakelijke stappen om de postbezorging in Nederland betaalbaar te houden. PostNL kondigde de maatregel naar eigen zeggen eerder dit jaar al aan, maar nu is ze pas definitief. De ondernemingsraad van het bedrijf heeft onlangs een positief advies uitgebracht over het besluit.

Doordat er steeds minder post is om te bezorgen en arbeidskosten toenemen, ziet PostNL de marges op de bezorging van post de laatste tijd fors dalen. Daarom is het volgens de onderneming eigenlijk nodig om ook de normale brievenbuspost op termijn binnen twee dagen en in de toekomst binnen drie dagen te gaan bezorgen. Dat laatste gebeurt voorlopig nog niet, want voor die stap is een aanpassing van de postwet nodig. Voorlopig blijft PostNL alle normale post dus "binnen één dag, vijf dagen per week bezorgen".

Hulp van overheid

PostNL vroeg eerder dit jaar ook een financiële bijdrage van de overheid om de teruglopende postvolumes op te vangen. "PostNL heeft het lang zelf kunnen doen. Nu geven we aan dat we, naast een aanpassing van het servicekader, ook kijken naar een financiële bijdrage om stabiliteit te kunnen blijven garanderen", zei topvrouw Herna Verhagen vorige maand bij de presentatie van de halfjaarcijfers.

Als organisaties hun zakelijke post straks toch graag sneller dan binnen twee dagen bezorgd zien, dan blijft dat overigens wel mogelijk. Maar dan moeten ze bij PostNL een hoger tarief gaan betalen.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

2 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

5 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

6 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

7 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

7 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

8 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

10 uur geleden