Nederlanders met Atalanta tegen RB Leipzig in Europa League
NYON (ANP) - De Oranje-internationals Hans Hateboer, Teun Koopmeiners en Marten de Roon nemen het met de Italiaanse voetbalclub Atalanta in de kwartfinales van de Europa League op tegen RB Leipzig uit Duitsland. Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong spelen met FC Barcelona op 7 en 14 april tegen Eintracht Frankfurt. Bij die Duitse club staat spits Sam Lammers onder contract.
De winnaar van dat tweeluik treft in de halve finales West Ham United of Olympique Lyon, de Franse club van trainer Peter Bosz. De andere Nederlandse trainer die nog actief is in de Europa League, Giovanni van Bronckhorst, moet met Rangers FC eerst zien af te rekenen met de Portugese ploeg Braga. Bij winst spelen de Schotten tegen Atalanta of RB Leipzig voor een plek in de finale, die op 18 mei in Sevilla wordt gespeeld.
Barcelona en Atalanta moesten na hun uitschakeling in de groepsfase van de Champions League verder in het tweede Europese toernooi. In de achtste finales versloeg de Spaanse ploeg van trainer Xavi het Turkse Galatasaray. Atalanta bereikte de laatste acht ten koste van Bayer Leverkusen. RB Leipzig kreeg een vrije doortocht naar de kwartfinales omdat Spartak Moskou, de tegenstander in de achtste finales, uit het toernooi werd gezet als gevolg van de Russische militaire inval in Oekraïne.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
8 uur geleden