Nederlanders met Atalanta tegen RB Leipzig in Europa League
NYON (ANP) - De Oranje-internationals Hans Hateboer, Teun Koopmeiners en Marten de Roon nemen het met de Italiaanse voetbalclub Atalanta in de kwartfinales van de Europa League op tegen RB Leipzig uit Duitsland. Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong spelen met FC Barcelona op 7 en 14 april tegen Eintracht Frankfurt. Bij die Duitse club staat spits Sam Lammers onder contract.
De winnaar van dat tweeluik treft in de halve finales West Ham United of Olympique Lyon, de Franse club van trainer Peter Bosz. De andere Nederlandse trainer die nog actief is in de Europa League, Giovanni van Bronckhorst, moet met Rangers FC eerst zien af te rekenen met de Portugese ploeg Braga. Bij winst spelen de Schotten tegen Atalanta of RB Leipzig voor een plek in de finale, die op 18 mei in Sevilla wordt gespeeld.
Barcelona en Atalanta moesten na hun uitschakeling in de groepsfase van de Champions League verder in het tweede Europese toernooi. In de achtste finales versloeg de Spaanse ploeg van trainer Xavi het Turkse Galatasaray. Atalanta bereikte de laatste acht ten koste van Bayer Leverkusen. RB Leipzig kreeg een vrije doortocht naar de kwartfinales omdat Spartak Moskou, de tegenstander in de achtste finales, uit het toernooi werd gezet als gevolg van de Russische militaire inval in Oekraïne.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd de eerste wedstrijd sinds het ontslag van trainer Maarten Martens te winnen. De Alkmaarders speelden voor eigen publiek in de Eredivisie gelijk tegen Excelsior: 1-1. Het duel zou eigenlijk 14 december gespeeld worden, maar werd uitgesteld om AZ zo langer de tijd te geven zich voor te bereiden op de ontmoeting met Jagiellonia Bialystok uit Polen in de Conference League.
10 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Anass Salah-Eddine heeft woensdag in de uitwedstrijd van PSV tegen Newcastle United in de Champions League direct een basisplaats. De linkervleugelverdediger viel zondag nog in tijdens de door zijn land Marokko met 1-0 verloren finale tegen Senegal.
11 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles en Stoke City FC hebben op hoofdlijnen een akkoord bereikt over de transfer van spits Milan Smit. Dat zegt Marc van Hintum, technisch manager van Go Ahead, tegen ESPN. Go Ahead Eagles ontving volgens Van Hintum nog niet eerder zoveel geld voor een vertrekkende speler. Het gaat naar verluidt om 5,5 miljoen euro, maar dat wil Van Hintum niet bevestigen.
11 uur geleden