Nederlanders met Atalanta tegen RB Leipzig in Europa League
NYON (ANP) - De Oranje-internationals Hans Hateboer, Teun Koopmeiners en Marten de Roon nemen het met de Italiaanse voetbalclub Atalanta in de kwartfinales van de Europa League op tegen RB Leipzig uit Duitsland. Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong spelen met FC Barcelona op 7 en 14 april tegen Eintracht Frankfurt. Bij die Duitse club staat spits Sam Lammers onder contract.
De winnaar van dat tweeluik treft in de halve finales West Ham United of Olympique Lyon, de Franse club van trainer Peter Bosz. De andere Nederlandse trainer die nog actief is in de Europa League, Giovanni van Bronckhorst, moet met Rangers FC eerst zien af te rekenen met de Portugese ploeg Braga. Bij winst spelen de Schotten tegen Atalanta of RB Leipzig voor een plek in de finale, die op 18 mei in Sevilla wordt gespeeld.
Barcelona en Atalanta moesten na hun uitschakeling in de groepsfase van de Champions League verder in het tweede Europese toernooi. In de achtste finales versloeg de Spaanse ploeg van trainer Xavi het Turkse Galatasaray. Atalanta bereikte de laatste acht ten koste van Bayer Leverkusen. RB Leipzig kreeg een vrije doortocht naar de kwartfinales omdat Spartak Moskou, de tegenstander in de achtste finales, uit het toernooi werd gezet als gevolg van de Russische militaire inval in Oekraïne.
Meer uit Voetbal
DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
22 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
23 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Michiel Kramer heeft het einde van zijn carrière als profvoetballer aangekondigd. De 37-jarige aanvaller van RKC Waalwijk zet er aan het einde van dit seizoen een punt achter, na achttien seizoenen met 'ontelbaar veel momenten', meldt de Brabantse club uit de eerste divisie op X.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
7 uur geleden