Nederlanders kunnen goedkoper tanken in veel vakantielanden
DEN HAAG (ANP) - Vakantievierende Nederlanders zullen in veel landen goedkoper uit zijn bij de tank. Al tijdens de eerste koffiestop in België of Duitsland betalen ze minder voor benzine of diesel, meldt de ANWB. De scholen zijn vanaf zaterdag gesloten in Regio Midden, in de weken hierna volgen ook Noord en Zuid.
In Nederland kost een liter Euro 95 momenteel gemiddeld 2,40 euro en een liter diesel 2,24 euro. Duitsland zit daar met 1,90 en 2,05 euro al ver onder. Ook in België zijn vakantiegangers goedkoper uit: de literprijs voor Euro 95 is hier gemiddeld 2,13 euro en voor diesel 2,20 euro.
In populaire vakantielanden als Malta en Turkije liggen de brandstofprijzen nog veel lager. In deze landen betalen automobilisten circa 40 procent minder voor een liter benzine. Ook in Kroatië (1,91 euro), Tsjechië (2,00 euro) en Frankrijk (2,09 euro) kost een volle tank benzine minder dan thuis.
In slechts een handjevol landen liggen de brandstofprijzen hoger dan in Nederland. In Griekenland is bijvoorbeeld de prijs van Euro 95 hoger, met een literprijs van 2,46 euro, al is de dieselprijs weer lager. Ook in de Noord-Europese landen Denemarken, Finland, Noorwegen en IJsland hebben vakantiegangers te maken met hogere prijzen aan de pomp.
De brandstofprijzen zijn omhoog geschoten nadat de grote gas- en olieproducent Rusland in februari Oekraïne inviel. Ondanks de hoge brandstofprijzen is de auto nog steeds het populairste vervoersmiddel om op vakantie te gaan, zo meldde de ANWB eerder al op basis van een peiling.
Meer uit Financieel
ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is gestegen tot het hoogste niveau in bijna drie maanden. De handel wordt gesteund door optimisme rond de oorlog in het Midden-Oosten. Na een nieuwsbericht van Axios is de hoop toegenomen dat de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran weer op gang kunnen komen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
17 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
19 uur geleden