'Nederlanders kopen 1,2 miljoen e-bikes in 2021'
DEN BOSCH (ANP) - Bijna een op de tien volwassen Nederlanders verwacht binnen een jaar een e-bike te kopen. Daarmee zouden naar verwachting 1,2 miljoen e-bikes verkocht worden in 2021, meldt onderzoeksbureau Multiscope. Dat ondervroeg voor een grootschalig onderzoek naar elektrische fietsen duizenden Nederlanders van 18 jaar en ouder.
Het merendeel van de elektrische fietsen zal een stadsfiets zijn. Mensen willen volgens het onderzoek vooral een e-bike aanschaffen vanwege het gemak, daarna volgen minder fysieke belasting en snelheid. 15 procent van de ondervraagden zegt een e-bike te willen vanwege het milieu. Ruim een derde van de e-bikes zal voor zakelijk gebruik zijn, zoals woon-werkverkeer, het merendeel van de ondervraagden wil in de vrije tijd elektrisch fietsen.
Van alle e-bikes in Nederland zijn bijna vier op de vijf 'gewone' stadsfietsen. De wat sportievere e-bike is daarna het populairst. Daarna volgen de elektrische bakfietsen, mountainbikes en de zogenaamde Speed Pedelecs, die extra snel kunnen.
De verkoop van elektrische fietsen groeit al een aantal jaar op rij. In 2019 werd een recordaantal van 420.000 nieuwe e-bikes verkocht in Nederland. Dat waren er toen 2,6 procent meer dan het jaar ervoor, volgde uit cijfers van brancheorganisatie BOVAG. Ook het afgelopen jaar werden veel e-bikes verkocht. In de eerste vijf maanden van 2020 werden 149.000 e-bikes afgezet, 12 procent meer dan een jaar eerder, meldde onderzoeksbureau GfK in opdracht van BOVAG.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De geplande investering van 4 miljard dollar in de Verenigde Staten zal de wereldwijde positie van het merk Volkswagen ten goede komen. Dat zegt Gernot Döllner, de topman van Audi. Audi valt onder het Volkswagen-concern.
10 uur geledenMOSKOU (ANP) - Rusland is bereid om elke gewenste hoeveelheid diesel aan de Verenigde Staten te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd volgens de Russische staatszender Vesti.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er zijn zondag vluchten geschrapt vanaf Schiphol door harde wind. Dat bevestigt een woordvoerder van de luchthaven. Volgens het vluchtschema op de website gaat het om tientallen vluchten van KLM, maar ook van easyJet en Lufthansa.
14 uur geledenPERRY (ANP/RTR) - Audi gaat een assemblagefabriek bouwen in Georgia die jaarlijks 200.000 SUV's gaat produceren. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan bij een rally in Perry in Georgia.
16 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse luxewinkels hebben houten platen aangebracht op de ruiten van winkels uit angst voor vernielingen tijdens nieuwe protesten van studenten, vakbonden en andere groepen die voor zaterdag zijn aangekondigd. Het gaat onder meer om dichtgetimmerde Parijse winkels van horlogemerk Rolex, diamantverkoper De Beers, sportartikelenmerk Adidas en modemerk Hugo Boss.
1 dag geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Kredietbeoordelaar Moody's laat de Franse kredietwaardigheid nog onveranderd, ondanks de grote onrust over de hoge staatsschuld, politieke impasse en de massale straatprotesten in Frankrijk. De rating blijft Aa3 met een negatieve outlook, wat betekent dat er wel een verlaging kan komen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse winkel- en sportconcern Frasers Group zegt dat het de controle over het Duitse modemerk Hugo Boss heeft overgenomen. Het concern meldt vrijdag in een verklaring zijn belang in het merk te hebben uitgebreid naar 50,08 procent, na een nieuwe aankoop van aandelen Hugo Boss.
2 dagen geleden