Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nederlanders koken minder en bestellen vaker'

'Nederlanders koken minder en bestellen vaker'

BENNEKOM (ANP) - Nederlanders eten steeds vaker kant-en-klaar of laten maaltijden thuis bezorgen, en hebben minder vaak zin en tijd om te koken. Dat meldt het FoodService Instituut Nederland (FSIN), dat sinds 2003 consumentengedrag bestudeert, op basis van onderzoek onder 6000 mensen. De helft van alle Nederlanders heeft minstens één keer per week geen zin om te koken. Twee jaar geleden was dat nog 35 procent.

34 procent van de jongvolwassenen onder de 40 jaar eet geregeld buiten de deur, haalt eten af of bestelt. Mensen tussen de 56 jaar en 75 jaar oud zijn minder overtuigd van het nut van uit eten gaan of eten bestellen. Wel groeit met de toenemende vergrijzing ook het aantal eenpersoonshuishoudens in de komende vijftien jaar. De behoefte aan gemaksoplossingen voor die doelgroep, zoals kant-en-klaar- en bezorgmaaltijden, stijgt naar verwachting mee, zegt FSIN.

Daarnaast ervaren ook ouderen dat ze, in vergelijking met twee jaar geleden, vaker geen tijd te hebben om te koken. 14 procent heeft minstens eens per week geen tijd, twee jaar geleden was dat nog 8 procent.

Verder verwacht het instituut dat een groot deel van de eet- en drinksector, waaronder de horeca, zich na de crisis zal herstellen. Het instituut spreekt van een "inhaaleffect": Nederlanders zullen de komende jaren het gebrek aan uitjes buiten de deur compenseren door nog meer buitenshuis te eten en drinken en per persoon meer te besteden. Toch zal de crisis voor een aantal bedrijven voelbaar blijven, bijvoorbeeld voor bedrijfscatering.

Meer uit Binnenland

EBU betreurt besluit AVROTROS om niet deel te nemen aan ESF

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) betreurt dat AVROTROS opnieuw heeft besloten om niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat laat songfestivaldirecteur Martin Green weten in een verklaring aan het ANP. Wel zegt de organisatie begrip te hebben voor de beslissing van de omroep.

4 minuten geleden
Letschert: plezier songfestival is groter als Nederland meedoet

DEN HAAG (ANP) - Het Eurovisie Songfestival is volgens cultuurminister Rianne Letschert elk jaar voor veel mensen een plezier om naar te kijken. "Het plezier is toch een stuk groter als Nederland meedoet", zegt de minister in een verklaring, nadat bekend werd dat AVROTROS ook volgend jaar afziet van deelname.

5 minuten geleden
Ruim 300.000 euro aan boetes voor sportschoolketen Saints & Stars

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie deelt in totaal 316.875 euro aan boetes uit aan de Amsterdamse sportschoolketen Saints & Stars. 25 buitenlandse medewerkers hadden niet de juiste papieren om in Nederland te mogen werken en ook is niet duidelijk hoeveel uren werknemers hebben gewerkt en of zij voor alle gewerkte uren het minimumloon hebben ontvangen.

8 minuten geleden
Burgemeester: heel veel engeltjes op schouders bij ongeluk A28

WEZEP (ANP) - Bij het ongeluk tussen de touringcar en de bestelbus op de A28 bij Wezep hebben er "heel veel engeltjes op schouders gezeten", zegt burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van de gemeente Oldebroek, waar Wezep onder valt. "Dit had nog veel erger kunnen aflopen."

1 uur geleden
Politie: bij ongeval A28 zijn 16 gewonden naar ziekenhuis gegaan

WEZEP (ANP) - In een update rond 11.00 uur meldt de politie dat bij het ongeval op de A28 maandagochtend zestien mensen gewond zijn geraakt. Eerder was sprake van acht mensen met letsel.

1 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS over songfestival

HILVERSUM (ANP) - De NPO "respecteert" het besluit van omroep AVROTROS om niet mee te doen aan de aankomende editie van het Eurovisie Songfestival. Wel vindt de NPO het "heel jammer", zei een woordvoerder maandag tegen het ANP.

2 uur geleden
Duitse school na crash A28: geen levensbedreigende verwondingen

SCHÖNBERG (ANP) - Een openbare school uit de Duitse gemeente Probstei meldt dat de bus die eerder betrokken raakte bij een ongeluk op de A28 leerlingen van die school vervoerde. Het zou gaan om 54 leerlingen en vier leerkrachten die onderweg waren naar Parijs. Er zijn geen aanwijzingen dat er levensbedreigende verwondingen zijn, aldus de school.

3 uur geleden