Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders kochten in september meer kleding

Nederlanders kochten in september meer kleding

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben ook in september meer omzet geboekt dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Vooral kledingwinkels profiteerden van de winkelende klant en de omzet in die branche steeg voor de zesde maand op rij. Kledingzaken boekten 9 procent meer omzet ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De opbrengsten waren wel lager dan in september 2019, voor de coronacrisis.

In totaal steeg de omzet van de detailhandel in september met 4 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar. De omzetgroei heeft voor een deel te maken met prijsstijgingen. Het verkoopvolume, dus hoeveel artikelen een winkelier verkoopt, steeg met 2,7 procent wat minder hard dan de opbrengsten.

Bij winkels in voedingsmiddelen bleven de opbrengsten gelijk. De omzet van speciaalzaken lag 3,6 procent hoger, maar de omzet van supermarkten daalde met 0,6 procent. In 2020 profiteerden ze nog van de beperkingen in de horeca wegens lockdownmaatregelen, waardoor consumenten meer aan eten in de supermarkt uitgaven.

Meer uit Financieel

VodafoneZiggo wil werknemers vaker op kantoor zien

UTRECHT (ANP) - VodafoneZiggo wil dat werknemers weer vaker naar kantoor komen. Het telecombedrijf heeft bij de ondernemingsraad een voorstel ingediend om van twee naar drie dagen per week op kantoor te gaan. Voor werknemers die dat niet kunnen of willen, komt er een vrijwillige vertrekregeling. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Nu.nl.

1 uur geleden
AEX opent fractie lager, Shell bij dalers door lagere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht lager geopend. Shell verloor 1,2 procent. De olieprijzen gingen flink omlaag door berichten dat Iran en de Verenigde Staten een diplomatieke oplossing willen vinden om een einde te maken aan de oorlog in het Midden-Oosten. Qatar heeft de afgelopen dagen als bemiddelaar opgetreden bij vredesoverleg tussen de partijen.

1 uur geleden
Vriezers bij Belgische zusterketen van Albert Heijn gehackt

ASSE (ANP/BELGA) - Vriezers en koelkasten van de Belgische supermarktketen Delhaize zijn gehackt, melden Belgische media maandagochtend. De zusterketen van Albert Heijn spreekt van een "IT-incident" bij koelinstallaties. Zeker veertig supermarkten zouden zijn getroffen.

1 uur geleden
Meer meldingen malafide verkoop thuisbatterijen en warmtepompen

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders melden steeds vaker dat ze zijn benaderd door onbetrouwbare verkopers van onder meer thuisbatterijen, warmtepompen en verduurzamingsadvies. Soms gaat het om mensen die honderden euro's betalen voor misleidend verduurzamingsadvies; een andere keer gaat het om senioren die worden misleid en ongewild een overeenkomst sluiten voor bijvoorbeeld een thuisbatterij van tienduizenden euro's.

2 uur geleden
Huidige forse groei industrie niet houdbaar, voorziet ABN AMRO

AMSTERDAM (ANP) - Het huidige forse groeitempo van de Nederlandse industrie dreigt halverwege volgend jaar terug te zakken doordat de mondiale industrie niet snel genoeg kan opschalen, voorziet ABN AMRO. Volgens sectoreconoom Albert Jan Swart van de bank zorgt stormachtige groei van AI-investeringen voor grotere tekorten aan materialen, chips en printplaten en andere elektronische componenten.

2 uur geleden
Ryanair snijdt in kosten om hogere brandstofkosten op te vangen

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair gaat de kosten verlagen om de stijgende brandstofkosten volgend jaar deels op te vangen. De Ierse budgetvlieger verwacht volgend jaar een stijging van 2 miljard euro in de kosten voor brandstof door de gestegen kerosineprijzen.

2 uur geleden
WSJ: VS willen gaslevering Rusland aan Europa via Oekraïne

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS pleiten voor een constructie waarin Rusland de verkoop van aardgas aan Europa via pijpleidingen door Oekraïne zou hervatten, meldt de Wall Street Journal. Het plan zou in september door Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff zijn voorgelegd tijdens bezoeken aan Moskou en Kyiv.

3 uur geleden