
Nederlanders kochten afgelopen jaar vaker biologische producten
AMSTELVEEN (ANP) - Nederlanders kochten afgelopen jaar meer en vaker biologische producten. En ook inflatie zorgde ervoor dat de omzet in biologisch voedsel afgelopen jaar met 25 procent steeg, komt naar voren uit onderzoek van marktonderzoeksinstituut GfK.
De omzet in biologische producten bedroeg in 2022 zo'n 1,4 miljard euro. Ook de omzet van andere voedingsmiddelen is gestegen, maar biologisch groeide harder, aldus GfK. Dit komt mede omdat er meer biologische groenten, fruit en zuivel aangeboden werd in de supermarkten. Een Nederlands huishouden koopt gemiddeld 3,1 keer per maand een biologisch product.
Volgens directeur Michaël Wilde van Bionext is die stijging van het aantal mensen dat biologische producten koopt van groot belang om uiteindelijk te kunnen voldoen aan het doel van de overheid om 15 procent biologische landbouw te hebben in 2030. Bionext is de brancheorganisatie van de biologische sector.
Landbouworganisatie LTO Nederland meldde vorig jaar juist dat mensen in de supermarkt vaker kozen voor de goedkoopste optie in plaats van de duurzame, met name veroorzaakt door dalende koopkracht. Ook Bionext zag door de inflatie gedeeltelijk een stagnatie in de aankoop van biologisch. Maar toch waren er genoeg factoren waardoor in zijn geheel de omzet is gestegen afgelopen jaar, zegt Wilde. "Zo kozen sommige supermarkten er soms ook voor alleen nog maar het biologische product aan te bieden, bijvoorbeeld alleen nog maar biomelk. Dat had een positief effect."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waardoor de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Bij de bedrijven was pakketbezorger FedEx een winnaar na bekendmaking van kwartaalcijfers.
8 uur geledenPALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf van Tesla-topman Elon Musk voor kunstmatige intelligentie, xAI, heeft bij een nieuwe financieringsronde 10 miljard dollar opgehaald. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC. Het bedrijf werd daarbij volgens CNBC gewaardeerd op 200 miljard dollar.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min gesloten, na de forse plus een dag eerder. De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI deden een stapje terug na de winsten tot bijna 9 procent op donderdag door optimisme onder beleggers over de sector na de miljardeninvestering van AI-chipconcern Nvidia in chipproducent Intel.
13 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - In het "meest ambitieuze scenario" kan de digitale euro in 2026 worden ingevoerd, "maar de inhoud is leidend". Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) na afloop van de vergadering hierover met de EU-ministers van Financiën. Hoewel er vrijdag een compromis is bereikt, moet nog een aantal zaken worden uitgewerkt die voor Nederland essentieel zijn voordat het met de invoering ervan kan instemmen, zei de minister tegen het ANP.
13 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese tegenhanger Xi Jinping verliep "positief en constructief". Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua. Volgens Xinhua zei Xi tegen Trump dat de Amerikaans-Chinese betrekkingen "heel belangrijk" zijn en dat de Verenigde Staten "eenzijdige handelsbeperkingen" moeten voorkomen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse regering heeft besloten om een belang in de Duitse tak van TenneT te verkopen aan investeerders. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Demissionair minister van Financiën Eelco Heinen zou hebben geoordeeld dat dit een betere optie is dan een beursgang.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de winnaars bij opening van de beurzen in New York. De grote internationale pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Kostenbesparingen en sterke binnenlandse vraag hielpen de zwakkere internationale pakketvolumes te compenseren. Ook bevestigde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Eerder trok FedEx de jaarverwachtingen nog in door de onzekerheid rond de importheffingen van president Donald Trump.
15 uur geleden