Nederlanders in Noord-Italië zaterdag in bussen terug na noodweer
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Naar schatting meer dan tweehonderd Nederlandse vakantiegangers in Noord-Italië die zich met schade na het noodweer hadden gemeld bij een alarmcentrale worden zaterdag opgehaald met bussen. Dat laat SOS International weten, de alarmcentrale die het busvervoer coördineert. Naar verwachting rijden er zes à zeven bussen van Nederland naar Italië, met plek voor ongeveer veertig mensen per bus.
"Bijna alle plekken zijn al gereserveerd", zegt een woordvoerder van SOS International. "Dus er komen nog meer busritten aan." Het busvervoer wordt gezamenlijk geregeld door de Nederlandse alarmcentrales. Behalve SOS International zijn dat de ANWB, Eurocross, VHD en Allianz. Medewerkers van SOS International gaan mee om de juiste mensen in de juiste bus te krijgen, zegt de woordvoerder.
De Nederlanders die worden opgehaald, zijn op verschillende plekken rond het Gardameer op vakantie. In de nacht van maandag op dinsdag leidde noodweer met forse hagelbuien en onweer daar tot veel schade aan bijvoorbeeld auto's, caravans en campers. Bij SOS International, de ANWB en Eurocross waren woensdagmiddag bijna 1400 schademeldingen van Nederlandse vakantiegangers binnengekomen. Sommige voertuigen zijn door het noodweer zodanig beschadigd dat ze niet meer de weg op kunnen.
Auto's en caravans
Een woordvoerder van SOS International zegt dat de centrales woensdag met een deel van de schademelders hebben gebeld om te vragen of ze interesse hebben in het busvervoer. "Sommige mensen zijn daar dolblij mee, maar er zijn ook mensen die vragen om een vervangende auto of een vlucht. Dat snappen we, maar we kunnen helaas niet voor iedereen een auto ter beschikking stellen."
De organisatie roept vakantiegangers op om geduld en begrip te tonen. "Het lastigste werk is om iedereen naar tevredenheid naar huis te brengen. We moeten ook nog de beschadigde auto's en caravans repatriëren. Dat gaat nog dagen duren."
'Enorme operatie'
Een woordvoerder van Eurocross laat weten dat van die alarmcentrale al bergers onderweg zijn naar Noord-Italië om kapotte auto's en andere voertuigen terug te halen. "Maar het is een grote klus om de voertuigen van de camping te krijgen", zegt ze, "want veel campings zijn niet geschikt voor grote transportwagens."
De organisatie werkt daarom met kleinere bergingswagens waarop drie auto's per keer kunnen. "Het is een enorme logistieke operatie waar we nog lang niet klaar mee zijn."
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
20 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
21 uur geleden