Nederlanders in Israël kunnen woensdag met defensievliegtuig terug
MUSCAT (ANP) - Nederlanders in Israël worden vanaf woensdag gerepatrieerd. Ze kunnen woensdag met een vliegtuig van Defensie naar huis en donderdag waarschijnlijk met een toestel van KLM, zegt buitenlandminister Hanke Bruins Slot. Ongeveer tweehonderd mensen zouden voorlopig in aanmerking komen.
Nederlanders in Israël die het land sinds de terreuraanval van zaterdag en het daaropvolgende geweld willen verlaten waren tot dusver op zichzelf aangewezen. Maar "de afgelopen dagen bleek het steeds moeilijker om een vlucht naar huis te boeken", constateerde Bruins Slot. Ze besloot daarom toch "de repatriëring te faciliteren" van Nederlandse scholieren, studenten en andere reizigers die in Israël dreigden te stranden.
Er vertrekt woensdag een militaire vlucht uit Eindhoven om Nederlanders op te halen, laat minister Kajsa Ollongren (Defensie) weten. Het toestel komt waarschijnlijk ook weer aan op Eindhoven. Als de omstandigheden het toelaten volgt er donderdag een charter van KLM. "Heel fijn dat zowel Defensie als KLM zich zo bereidwillig hebben getoond", zegt Bruins Slot.
Defensietoestel
De KLM benadrukt dat de veiligheid van de bemanning en de passagiers altijd vooropstaat en houdt daarom een slag om de arm. "Uiteindelijk zal de actuele veiligheidssituatie van het moment bepalend zijn voor de vraag of de vlucht ook daadwerkelijk uitgevoerd wordt", meldt een woordvoerster.
Voor de militaire vlucht wordt een Airbus A330 ingezet van de Multinational Multirole Tanker Transport (MRTT) Unit, die is gestationeerd op vliegbasis Eindhoven. Het vliegtuig biedt plaats aan 267 passagiers en 45 ton vracht. Het ministerie van Buitenlandse Zaken gaat inventariseren hoeveel mensen met een Nederlands paspoort van deze mogelijkheid gebruik willen maken, meldt het ministerie.
Mogelijk meer vluchten
Het gaat om een eerste vlucht, schrijven de ministers Bruins Slot en Ollongren aan de Tweede Kamer. Er wordt onderzocht of hierna meer militaire en civiele vluchten kunnen worden ingezet.
Meer uit Binnenland
NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
7 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
9 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
11 uur geledenVUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.
11 uur geledenVUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.
12 uur geleden