Nederlanders in actie op weg en baan bij WK wielrennen
GLASGOW (ANP) - De Nederlandse renners komen op de zesde dag op de baan en op de weg in actie bij de WK wielrennen in vrijwel alle disciplines, die in Glasgow worden gehouden. Op de plek waar Mathieu van der Poel zondag de wereldtitel veroverde, eindigt nu de mixed relay, een gemengde ploegentijdrit.
Het is een jong onderdeel dat bij de eerste editie, in 2019 in het Britse Harrogate, nog werd gewonnen door Nederland. Dat succes kreeg geen vervolg, al werd de Oranje-ploeg in 2021 nog wel een keer tweede. Dit jaar bestaat de selectie uit Tim van Dijke, die zijn zondag in de wegrace gevallen broer Mick vervangt, Jos van Emden, Daan Hoole, Loes Adegeest, Shirin van Anrooij en Lorena Wiebes. Eerst starten de mannen. Na 20,15 kilometer worden zij afgelost door de vrouwen die hetzelfde rondje door Glasgow afleggen.
Op de baan komt Hetty van de Wouw om 13.30 uur uit tegen de Duitse Emma Hinze in de achtste finales van het sprinttoernooi. Op de kilometer tijdrit proberen Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg zich te kwalificeren voor de finale, die 's avonds wordt verreden. Dan begint ook de keirin, met nogmaals Hoogland en Harrie Lavreysen. Voor de vrouwen staat de puntenkoers (Marit Raaijmakers) op het programma, terwijl Jan-Willem van Schip en Yoeri Havik namens Nederland uitkomen op de koppelkoers.
Meer uit Sport
LE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
14 minuten geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
2 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
18 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
23 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geleden