Nederlanders in actie op weg en baan bij WK wielrennen
GLASGOW (ANP) - De Nederlandse renners komen op de zesde dag op de baan en op de weg in actie bij de WK wielrennen in vrijwel alle disciplines, die in Glasgow worden gehouden. Op de plek waar Mathieu van der Poel zondag de wereldtitel veroverde, eindigt nu de mixed relay, een gemengde ploegentijdrit.
Het is een jong onderdeel dat bij de eerste editie, in 2019 in het Britse Harrogate, nog werd gewonnen door Nederland. Dat succes kreeg geen vervolg, al werd de Oranje-ploeg in 2021 nog wel een keer tweede. Dit jaar bestaat de selectie uit Tim van Dijke, die zijn zondag in de wegrace gevallen broer Mick vervangt, Jos van Emden, Daan Hoole, Loes Adegeest, Shirin van Anrooij en Lorena Wiebes. Eerst starten de mannen. Na 20,15 kilometer worden zij afgelost door de vrouwen die hetzelfde rondje door Glasgow afleggen.
Op de baan komt Hetty van de Wouw om 13.30 uur uit tegen de Duitse Emma Hinze in de achtste finales van het sprinttoernooi. Op de kilometer tijdrit proberen Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg zich te kwalificeren voor de finale, die 's avonds wordt verreden. Dan begint ook de keirin, met nogmaals Hoogland en Harrie Lavreysen. Voor de vrouwen staat de puntenkoers (Marit Raaijmakers) op het programma, terwijl Jan-Willem van Schip en Yoeri Havik namens Nederland uitkomen op de koppelkoers.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
10 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
10 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
10 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
11 uur geleden