Nederlanders hoeven straks niet meer in quarantaine in Singapore
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Nederlanders die naar Singapore afreizen hoeven vanaf 19 oktober niet meer in quarantaine. De stadstaat maakte bekend dat het zijn plannen om de maatregelen voor gevaccineerde reizigers af te bouwen doorzet, ondanks de strijd tegen een oplaaiend coronavirus. Nu nog moeten Nederlanders die in Singapore aankomen 7 tot 10 dagen in quarantaine
Naast Nederlanders gelden de soepelere regels straks ook voor gevaccineerde Amerikanen, Britten, Italianen, Denen, Canadezen, Fransen en Spanjaarden. Voor Zuid-Koreanen geldt de versoepeling vanaf 15 november, aldus de regering. Het aantal verplichte coronatests zal ook worden teruggebracht van vier naar twee, waardoor de kosten en het ongemak volgens de autoriteiten kunnen worden beperkt.
De maatregel is een belangrijke stap in de heropening van Singapore. De stadstaat nam eerder afstand van de "Covid Zero"-aanpak die nog steeds wordt gevolgd door andere landen zoals het andere belangrijke financiële centrum in Azië, Hongkong.
De aankondiging volgt op het moment dat het coronavirus in Singapore hard om zich heen grijpt. De afgelopen dagen werden steevast meer dan 3000 nieuwe besmettingen per dag gemeld. Toch zet Singapore de versoepelingen door. De regering vertrouwt op de hoge vaccinatiegraad. Bijna 85 procent van de mensen is volledig ingeënt. Daarnaast zijn de klachten bij de meeste van de infecties mild.
Volgens de Singaporese minister van Vervoer zal het land in eerste instantie dagelijks maximaal 2500 reizigers uit de negen landen verwelkomen. Hij zei ook dat de landen die het betreft in de top 20 staan van belangrijkste handelspartners van Singapore. Volgens de minister is het belangrijk dat er weer snel contact wordt opgenomen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
15 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
15 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
15 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
19 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
20 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
20 uur geleden