Nederlanders hebben steeds vaker een slimme deurbel
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer mensen beschikken over beveiligingsapparatuur in huis. In 2023 is die in 28 procent van de huishoudens aanwezig. De slimme deurbel is het populairst. Ruim 1,2 miljoen huishoudens hebben een dergelijk exemplaar, blijkt uit nieuw onderzoek van marktonderzoeksbureau Multiscope.
Ongeveer 14 procent heeft een beveiligingscamera hangen en het bezit van rook- en CO2-melders is het afgelopen jaar het sterkst gestegen, met 4 procentpunt. Consumenten hebben in totaal 779 miljoen euro besteed aan slimme beveiliging en veiligheid, een jaar eerder was dat nog 734 miljoen. Dat komt neer op een stijging van 6 procent.
Bijna een op de vijf huishoudens is van plan binnen een jaar dit soort producten aan te schaffen. Dat zijn in totaal 1,3 miljoen huishoudens. Van deze groep heeft 63 procent nu nog geen slimme beveiligingsapparatuur. De maximale groeipotentie van nieuwe gebruikers is daarmee 840.000 huishoudens, aldus Multiscope.
Meer uit Financieel
ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
11 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israƫl en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
2 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Intesa Sanpaolo heeft een bod uitgebracht op Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. Het bod van 30,6 miljard euro van Intesa op Monte dei Paschi komt een dag na het fusievoorstel van de Italiaanse bank BPM aan Monte dei Paschi.
2 uur geleden