Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nederlanders hebben minder op met cyberveiligheid'

'Nederlanders hebben minder op met cyberveiligheid'

AMSTERDAM (ANP) - Nederland scoort niet zo hoog op het gebied van cyberveiligheid, ondanks de grote afhankelijkheid van digitale infrastructuur. Dat concludeert accountants- en advieskantoor PwC na onderzoek. Door de coronacrisis en het vele thuiswerken door personeel zet een derde van de ICT-bestuurders bij bedrijven in Nederland meer in op veiligheid. Wereldwijd is dit circa de helft.

Ook schatten Nederlanders de risico's door de coronacrisis lager in. Bijna 20 procent van de ICT-eindverantwoordelijken bij bedrijven denkt dat corona geen effect heeft op cyberveiligheid, tegenover nog geen 5 procent wereldwijd. Krap de helft van de Nederlandse bedrijfs- en technologiebestuurders noemt de kans op een aanval met gijzelingssoftware verder waarschijnlijk. Ook dit percentage ligt onder het wereldwijde gemiddelde. Verder zijn Nederlanders minder angstig over grote campagnes waarin onwaarheden worden verkondigd.

PwC noemt de uitkomsten van het onderzoek opvallend. Zeker omdat de verkiezingen voor de deur staan. Dat Nederlanders minder alert zijn komt waarschijnlijk doordat in Nederland veel preventieve maatregelen worden genomen om cyberaanvallen te voorkomen. Daarnaast leeft de gedachte dat Nederland geen aantrekkelijk doelwit is, aldus PwC.

Investeringen

In Nederland wordt er ook minder in cyberveiligheid geïnvesteerd, waarbij het beleid nagenoeg niet wijzigt. Nog geen vijfde van de Nederlandse bestuurders geeft aan dat de veiligheidsplannen continue updates krijgen en worden getest, tegenover een derde wereldwijd.

Er wordt ook minder getest op veerkracht bij een eventuele grote aanval, dat gebeurt bij nog geen derde van geïnterviewden. PwC wijst erop dat de positie van Nederland als het gaat om cyberveiligheid onder vuur ligt. Zeker omdat criminelen doelbewust kiezen voor plekken waar ze weinig weerstand ondervinden.

Nederland is wel bezig met het plannen om de cyberweerbaarheid te verhogen. Daarvoor zijn bedrijven ook bereid investeringen te doen. Vaak worden deze gekoppeld aan bedrijfsresultaten.

Meer uit Financieel

Olieprijzen dalen opnieuw, maar blijven op hoog niveau

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.

1 minuut geleden
Particuliere verhuurders: actieplan leidt niet tot genoeg huizen

DEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".

34 minuten geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

1 uur geleden
Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

1 uur geleden
Times: Heineken in gesprek over aankoop 300 pubs van Stonegate

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

2 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren iets meer

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in juli iets toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 0,1 procent meer vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De kleine stijging volgt op een toename van de investeringen van 2,8 procent in juni. In mei daalden de investeringen nog met 1,4 procent.

3 uur geleden
Frans olieconcern TotalEnergies keert terug naar Venezuela

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.

20 uur geleden