Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders hebben meer waardering voor ov

Nederlanders hebben meer waardering voor ov

DEN HAAG (ANP) - De waardering voor het openbaar vervoer in Nederland stijgt. Volgens de OV-Klantenbarometer van het kennisplatform CROW-KpVV gaven reizigers vorig jaar de kwaliteit van hun rit met trein, bus, tram, metro en boot een 7,848. Dat cijfer is ongeveer 0,1 punt hoger dan in 2018.

Nederlanders die met de NS reizen, beoordeelden hun treinritten vorig jaar gemiddeld met een 7,8. Ruim 90 procent gaf gemiddeld een 7 of hoger. Mensen zijn met name tevreden over de veiligheid (8,6), het gemakkelijke instappen (8,6), de gebruiksvriendelijke ov-chipkaart (8,3) en de rijstijl van de machinist (8,1). Wel krijgt de prijs van een treinkaartje een onvoldoende (5,0) en zijn mensen minder tevreden over de informatievoorziening bij vertragingen (6,4).

Reizigers die gebruikmaken van regionale vervoersmiddelen als de bus, tram, metro en regiotrein gaven vorig jaar een gemiddeld rapportcijfer van 7,9. Zij zijn net als NS-reizigers over het algemeen blij gestemd over onder meer het instapgemak en de ov-chipkaart. Daarnaast zijn zij tevreden over de klantvriendelijkheid van het vervoerspersoneel en de kans op een zitplaats.

In totaal vulden ruim 107.000 ov-reizigers de vragenlijst in. De OV-Klantenbarometer wordt jaarlijks gepubliceerd.

Meer uit Binnenland

Politie: woensdagavond niet rijden met een eclipsbril op

HAARLEM (ANP) - De politie Noord-Holland heeft op haar whatsappkanaal tips gegeven over de zonsverduistering woensdagavond. Ze adviseert te genieten van het natuurverschijnsel, maar geeft wel een paar veiligheidstips. "Je rijdt niet met een speciale eclipsbril op. Je brengt anderen niet in gevaar voor een beter uitzicht."

2 uur geleden
Meer gebouwen in Rotterdam beklad met tekst over pedofielen

ROTTERDAM (ANP) - Behalve het gerechtsgebouw aan het Wilhelminaplein in Rotterdam zijn ook een gebouw van het UWV aan de Laan op Zuid en een pand van de reclassering aan de Westerstraat beklad, bevestigt de politie na berichtgeving van Rijnmond. Op alle gebouwen zijn dezelfde teksten geschreven, in rode verf: 'pedofielen' en '282SR'. Dat laatste zou kunnen verwijzen naar het artikel in het Wetboek van Strafrecht dat gaat over wederrechtelijke vrijheidsberoving.

2 uur geleden
Krakers moeten van rechter uit voormalige jeugdsynagoge Groningen

GRONINGEN (ANP) - De krakers in de voormalige jeugdsynagoge aan de Folkingedwarsstraat in Groningen moeten het pand binnen dertig dagen verlaten. Dit heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Groningen besloten.

2 uur geleden
RWS: Extra onderzoek Merwedebrug rechtvaardigt vrachtwagenverbod

GORINCHEM (ANP) - De stalen boogconstructie van de Merwedebrug is dermate verzwakt dat een verbod op zware voertuigen nodig blijft. Dat wijst aanvullend onderzoek naar de verzwakte brug uit, dat Rijkswaterstaat heeft laten uitvoeren door ingenieursbureau Movares en onderzoeksorganisatie TNO. Het beeld is ten opzichte van de eerdere testen, waarna het verbod werd ingesteld, niet veranderd.

4 uur geleden
Nog een kleine honderd jeneverbesstruiken over na brand Oostrum

OOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.

12 uur geleden
Waterschap stelt grondwaterverbod in om natuur Zuidoost-Drenthe

ALMELO (ANP) - In delen van Zuidoost-Drenthe is vanaf donderdag een verbod op het gebruik van grondwater van kracht. Waterschap Vechtstromen meldt dat het verbod wordt ingesteld om kwetsbare natuur te beschermen.

12 uur geleden
Wethouder Van der Horst ontkent achterhouden kosten Oostbrug

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse wethouder Melanie van der Horst (D66) heeft niet bewust informatie achtergehouden voor de gemeenteraadsverkiezingen eerder dit jaar. Dat schrijft zij in een verklaring, nadat stadsomroep AT5 eerder dinsdag schreef dat Van der Horst al voor de verkiezingen wist van een forse kostenoverschrijding voor de geplande Oostbrug over het IJ. Volgens AT5 hield ze die informatie achter.

15 uur geleden