Nederlanders grijpen naast kaartjes kwartfinale WK voetbal
WELLINGTON (ANP) - Slechts 381 Nederlandse supporters zijn er vooralsnog in geslaagd een kaartje te bemachtigen voor de kwartfinale van Oranje op het WK tegen Spanje, meldt een woordvoerster van de KNVB. Alleen bij de groepswedstrijd tegen Vietnam, toen er zo'n 360 Nederlanders in het stadion zaten, werden de voetbalsters door minder fans gesteund tijdens de mondiale eindronde in Australië en Nieuw-Zeeland.
Toch melden verschillende teleurgestelde Nederlandse fans op sociale media dat zij via de boekingssite van de FIFA geen kaartjes meer voor de wedstrijd kunnen krijgen. Met oproepen in Facebookgroepen hopen Nederlanders in Nieuw-Zeeland toch nog een zitplaats in het stadion te bemachtigen.
Er waren dinsdag 27.089 kaartjes verkocht voor de kwartfinale van Oranje, die vrijdag om 03.00 uur Nederlandse tijd van start gaat. Het stadion in de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington biedt plaats aan zo'n 34.000 toeschouwers. Ook voor de FIFA in het onduidelijk waarom Nederlandse fans niet bij de kaartjes kunnen die nog niet zijn verkocht. Een woordvoerder van de wereldvoetbalbond wil alleen zeggen dat er nog "beperkt plaats" is.
Mogelijk hadden Amerikaanse fans massaal rekening gehouden met de kwartfinale in Wellington. Bij de achtste finale van Oranje afgelopen weekend in Sydney zaten ook veel fans uit de VS op de tribune. Nederland eindigde echter boven de VS in de groep en de Amerikaanse titelverdedigsters werden in de achtste finale uitgeschakeld door Zweden.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.
46 minuten geledenZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Franse voetballer Paul Pogba maakt naar verwachting zaterdag zijn rentree na meer dan twee jaar afwezigheid. De 32-jarige middenvelder, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, zit in de wedstrijdselectie van AS Monaco voor het duel met Rennes.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
22 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
1 dag geleden