Nederlanders grijpen naast kaartjes kwartfinale WK voetbal
WELLINGTON (ANP) - Slechts 381 Nederlandse supporters zijn er vooralsnog in geslaagd een kaartje te bemachtigen voor de kwartfinale van Oranje op het WK tegen Spanje, meldt een woordvoerster van de KNVB. Alleen bij de groepswedstrijd tegen Vietnam, toen er zo'n 360 Nederlanders in het stadion zaten, werden de voetbalsters door minder fans gesteund tijdens de mondiale eindronde in Australië en Nieuw-Zeeland.
Toch melden verschillende teleurgestelde Nederlandse fans op sociale media dat zij via de boekingssite van de FIFA geen kaartjes meer voor de wedstrijd kunnen krijgen. Met oproepen in Facebookgroepen hopen Nederlanders in Nieuw-Zeeland toch nog een zitplaats in het stadion te bemachtigen.
Er waren dinsdag 27.089 kaartjes verkocht voor de kwartfinale van Oranje, die vrijdag om 03.00 uur Nederlandse tijd van start gaat. Het stadion in de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington biedt plaats aan zo'n 34.000 toeschouwers. Ook voor de FIFA in het onduidelijk waarom Nederlandse fans niet bij de kaartjes kunnen die nog niet zijn verkocht. Een woordvoerder van de wereldvoetbalbond wil alleen zeggen dat er nog "beperkt plaats" is.
Mogelijk hadden Amerikaanse fans massaal rekening gehouden met de kwartfinale in Wellington. Bij de achtste finale van Oranje afgelopen weekend in Sydney zaten ook veel fans uit de VS op de tribune. Nederland eindigde echter boven de VS in de groep en de Amerikaanse titelverdedigsters werden in de achtste finale uitgeschakeld door Zweden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
49 minuten geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
19 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
20 uur geleden