Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders googelden vooral Stemwijzer, ChatGPT en vrouwen-WK

Nederlanders googelden vooral Stemwijzer, ChatGPT en vrouwen-WK

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben dit jaar via Google veel informatie opgezocht over de Stemwijzer, over de chatbot op kunstmatige intelligentie ChatGPT en over het WK voetbal voor vrouwen. Die drie onderwerpen voeren het jaarlijkse overzicht van de zoekmachine aan.

Google kijkt bij het maken van het jaaroverzicht niet naar de meest uitgevoerde zoekopdrachten, maar naar de opdrachten waar een grote stijging te zien is. Trending, noemt de dienst dat. Als alleen de zoekopdrachten zouden tellen, zouden woorden als YouTube en vacatures jaar na jaar bovenaan staan.

De Stemwijzer werd iets meer dan een week voor de Kamerverkiezingen van vorige maand trending. Dit zou volgens Google kunnen betekenen dat veel kiezers pas in de laatste week voor de verkiezingen bepaalden naar wie hun stem ging. Op plek twee staat ChatGPT, dat eind 2022 gelanceerd werd en in de loop van dit jaar steeds meer gebruikers kreeg. Andere trending zoekopdrachten zijn de oorlog tussen Israël en Hamas, Giro555, de BoerBurgerBeweging, verkiezingen, de crompouce, de nieuwe partij Nieuw Sociaal Contract van Pieter Omtzigt en de val van het kabinet.

Nederlanders zochten ook veel informatie over artiesten en sporters die dit jaar zijn overleden, onder wie Matthew Perry, Paul van Vliet, Tina Turner, Wim de Bie, Dilano van 't Hoff, Lieuwe Westra, Sinéad O'Connor en Reiky de Valk. Op de ranglijst van veel gegoogelde beroemdheden staan ook mensen die om andere redenen in het nieuws kwamen, zoals Jake Paul. De Amerikaanse influencer en vechtsporter kreeg dit jaar een relatie met schaatsster Jutta Leerdam. Songfestivalwinnares Loreen en -presentatrice Hannah Waddingham staan ook op de jaarranglijst, net als Danny Nelissen en Tom Egbers, die in opspraak kwamen door berichten over wangedrag bij Studio Sport.

Meer uit Binnenland

Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

2 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

5 uur geleden
Schot gelost bij aanhouding in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.

8 uur geleden
Explosie bij pand Christenen voor Israël in Nijkerk

NIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.

8 uur geleden
Bezetters Universiteit Maastricht weer vrij

MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.

15 uur geleden
Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

20 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

20 uur geleden