Nederlanders geven zorgverleners een 8
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn over het algemeen tevreden over de medische en psychische zorg die ze krijgen. Ze delen gemiddelde rapportcijfers uit van rond de 8 voor hun tandarts, huisarts, fysiotherapeut, oefentherapeut, psycholoog, psychiater en psychotherapeut. Dat is in vijf jaar nauwelijks veranderd, concludeert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een enquête.
Fysio- en oefentherapeuten krijgen het hoogste cijfer, een 8,1. Huisartsen, psychologen, psychiaters en psychotherapeuten zitten daar met een waardering van 7,8 enkele tienden onder. Het CBS heeft hiervoor alleen volwassenen ondervraagd.
Dat betekent niet dat mensen altijd tevreden zijn over de zorg die ze krijgen. Er werden ook onvoldoendes uitgedeeld. Psychologen, psychiaters en psychotherapeuten kregen die het meest, in 8 procent van de gevallen. De meest gehoorde klachten zijn dat zij te weinig expertise hebben en de problemen van hun cliënten niet oplossen. Tandartsen, fysio- en oefentherapeuten kregen in slechts 3 procent van de gevallen een onvoldoende.
Mensen zagen de tandarts vorig jaar het meest. Acht op de tien mensen ging hierbij langs. Zeven op de tien mensen zagen een huisarts en een op de tien een psycholoog, psychiater of oefentherapeut.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Eén op de vijf kinderen in de groepen vijf tot en met acht van de basisschool voelde zich in de afgelopen maand onveilig online. Dat meldt UNICEF op basis van antwoorden van ruim 218.000 leerlingen die meespeelden met de landelijke wedstrijd van de serious game MediaMasters. In totaal deden 290.000 leerlingen in 13.000 schoolklassen mee.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De administratieve werkdruk van zorgmedewerkers is in de afgelopen vijf jaar nauwelijks veranderd, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Werknemers in de gezondheids- en welzijnszorg besteedden gemiddeld ruim een derde van hun tijd aan administratie, zoals verslagen maken en het registreren van informatie. Dit is het hoogst in de jeugdzorg.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail voldoet dit jaar niet aan de prestatieafspraken die het heeft gemaakt met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft impactvolle storingen op het spoor. Dit jaar vonden er al 530 grote incidenten plaats. Daarmee zijn er dit jaar voor het eerst meer storingen dan de toegestane 520.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij een mogelijke steekpartij in Leeuwarden is een persoon zwaargewond geraakt. Volgens de politie is het nog zeer onduidelijk wat er is gebeurd. Op X meldt de politie dat een voertuig is aangehouden dat mogelijk betrokken zou kunnen zijn bij het incident. De drie inzittenden zijn aangehouden.
7 uur geledenBARNEVELD (ANP) - In het Gelderse dorp Terschuur (gemeente Barneveld) is vogelgriep vastgesteld op een bedrijf met leghennen. Alle 62.000 kippen op de boerderij worden gedood. Dat moet voorkomen dat het virus zich verder kan verspreiden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Naties om in te stemmen met een plan om een internationale troepenmacht naar de Gazastrook te sturen, is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) "een belangrijke stap naar de volgende fases" in het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat liet Van Weel maandagavond weten op X.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bouwbedrijf Strukton heeft een rol gespeeld bij de uitbuiting van arbeidsmigranten bij de bouw van een metro in Riyad, meldt Amnesty International in een rapport. Meer dan tien jaar lang werkten tienduizenden arbeidsmigranten onder slechte omstandigheden aan de metro, die volgens Amnesty International van belang is voor de voorbereidingen op het WK voetbal in 2034.
9 uur geleden