Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nederlanders gebruiken steeds meer social media'

'Nederlanders gebruiken steeds meer social media'

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders gebruiken steeds meer social media. Gemiddeld besteden mensen dagelijks 98 minuten van hun tijd aan social media, oplopend naar 143 minuten onder jongeren van 15 tot en met 19 jaar. Met name Instagram en YouTube worden door meer mensen gebruikt. WhatsApp is het meest populair met 12,1 miljoen gebruikers. Dat blijkt uit het Nationale Social Media Onderzoek 2020 van onderzoeksbureau Newcom.

Het aantal gebruikers van Instagram steeg van 4,9 miljoen naar 5,6 miljoen. YouTube ging van 8,7 naar 9,1 miljoen. Het geringe vertrouwen in social media zorgt er volgens de onderzoekers niet voor dat mensen afscheid nemen van social media. Ook Facebook zit weer in de lift. Bij de vorige meting van het onderzoeksbureau bleken veel mensen afgehaakt op dit platform omdat ze het niet meer vertrouwden. Maar het aantal mensen is nu toch weer gegroeid met 2 procent naar 10,4 miljoen. Ook Twitter en Snapchat groeien.

TikTok is voor het eerst meegenomen in de cijfers. De app waarmee je korte filmpjes kan maken op muziek heeft 700.000 Nederlandse gebruikers en is vooral populair bij de jeugd van 15 jaar en ouder.

Voor het onderzoek werden 7000 mensen ondervraagd.

Meer uit Binnenland

Keijzer: pendelbus tussen Emmen en Ter Apel niet meer gratis

DEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.

27 minuten geleden
Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

2 uur geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

2 uur geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

3 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

4 uur geleden
Kersttoespraak koning vanuit vestibule van Paleis Huis ten Bosch

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.

5 uur geleden
Kabinet past wettekst verbod verheerlijking terrorisme aan

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.

5 uur geleden