Nederlanders cel in voor aanslagen Antwerpse onderwereld
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Negen Nederlanders moeten jaren de gevangenis in voor het plegen van aanslagen in het Antwerpse drugsmilieu. Twee van hen bliezen per abuis het huis van een hoogbejaarde vrouw op.
Bendes belagen elkaar al enkele jaren in de Belgische havenstad, een belangrijk knooppunt van de cocaïnehandel, en gaan steeds brutaler en gewelddadiger te werk. Woningen en bijvoorbeeld restaurants van rivalen of hun familie en vrienden worden beklad, beschoten en bestookt met explosieven. De daders komen geregeld uit Nederland, waar de drugsmaffia nauw met die van het Antwerpse is verweven.
Twee van de negen Nederlanders moeten vijf jaar de cel in voor een 'vergisaanslag' met een explosief op het huis van een 90-jarige vrouw in het Antwerpse stadsdeel Wilrijk. Ze hadden het waarschijnlijk gemunt op de woning van de ex van een drugscrimineel even verderop in de straat. Die werd een paar dagen later alsnog het doelwit.
'Snitch'
Zes andere Nederlanders kregen dinsdag gevangenisstraffen opgelegd voor een reeks aanvallen op onder meer het huis van een havenarbeider en een fruitbedrijf in de zomer van 2022. Twee kregen vijf jaar cel, de anderen vier.
Ook voor de aanslag op een huis van een bekende misdaadfamilie in het Antwerpse Berchem is een Nederlander veroordeeld. Daar werd een auto in brand gestoken en 'snitch' (verrader) op de voordeur gekalkt.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De politie heeft meer dan 120 tips gekregen over de hack bij Odido van begin dit jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt in het programma Opsporing Verzocht.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij het politiebureau aan het Zuidplein in Rotterdam wordt de ME belaagd. Dat bevestigt een politiewoordvoerder desgevraagd. Bij het politiebureau eindigde eerder maandagavond de stille tocht voor Alfredo Goeloe (51), die afgelopen zaterdag overleed na een aanhouding.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 51-jarige Alfredo Goeloe overleed na politiegeweld terwijl hij onschuldig was. Jair Schalkwijk, projectleider bij Controle Alt Delete, zei dat maandagavond na afloop van de stille tocht voor Goeloe in Rotterdam. Controle Alt Delete is een organisatie die onder meer strijdt tegen buitenproportioneel geweld door de politie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het produceren van meer duurzame energie in Nederland zorgt voor minder uitstoot en maakt dat Nederlanders meer "grip krijgen" op de energierekening. Dat zegt voorzitter Olof van der Gaag van de Nederlandse Vereniging Duurzame Energie (NVDE) in reactie op nieuwe verwachtingen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) over de ontwikkeling van de broeikasgasuitstoot en het energiesysteem in Nederland.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.
8 uur geleden