Nederlanders cel in voor aanslagen Antwerpse onderwereld
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Negen Nederlanders moeten jaren de gevangenis in voor het plegen van aanslagen in het Antwerpse drugsmilieu. Twee van hen bliezen per abuis het huis van een hoogbejaarde vrouw op.
Bendes belagen elkaar al enkele jaren in de Belgische havenstad, een belangrijk knooppunt van de cocaïnehandel, en gaan steeds brutaler en gewelddadiger te werk. Woningen en bijvoorbeeld restaurants van rivalen of hun familie en vrienden worden beklad, beschoten en bestookt met explosieven. De daders komen geregeld uit Nederland, waar de drugsmaffia nauw met die van het Antwerpse is verweven.
Twee van de negen Nederlanders moeten vijf jaar de cel in voor een 'vergisaanslag' met een explosief op het huis van een 90-jarige vrouw in het Antwerpse stadsdeel Wilrijk. Ze hadden het waarschijnlijk gemunt op de woning van de ex van een drugscrimineel even verderop in de straat. Die werd een paar dagen later alsnog het doelwit.
'Snitch'
Zes andere Nederlanders kregen dinsdag gevangenisstraffen opgelegd voor een reeks aanvallen op onder meer het huis van een havenarbeider en een fruitbedrijf in de zomer van 2022. Twee kregen vijf jaar cel, de anderen vier.
Ook voor de aanslag op een huis van een bekende misdaadfamilie in het Antwerpse Berchem is een Nederlander veroordeeld. Daar werd een auto in brand gestoken en 'snitch' (verrader) op de voordeur gekalkt.
Meer uit Binnenland
NEEDE (ANP) - De man die woensdagavond om het leven kwam door een steekpartij in een woning in het Gelderse Neede is een 23-jarige inwoner van Borculo, meldt de politie donderdag. Een verdachte die was aangehouden, is een 20-jarige man uit Borculo. Hij zit nog vast.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken houdt "mede ook naar aanleiding van contact met lokale autoriteiten" rekening met enkele Nederlandse vermisten bij de overstromingen in Nepal en Tibet. Een precies aantal noemt de woordvoerder niet. "Op dit moment is het nog altijd te vroeg om een volledig beeld te geven en mogelijke Nederlandse slachtoffers of vermisten te bevestigen."
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar kwamen in Nederland 103 mensen om het leven door moord of doodslag. Dat zijn er 17 minder dan in 2024 en het laagste aantal sinds de start van de registratie dertig jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.
13 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.
17 uur geleden