Nederlanders cel in voor aanslagen Antwerpse onderwereld
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Negen Nederlanders moeten jaren de gevangenis in voor het plegen van aanslagen in het Antwerpse drugsmilieu. Twee van hen bliezen per abuis het huis van een hoogbejaarde vrouw op.
Bendes belagen elkaar al enkele jaren in de Belgische havenstad, een belangrijk knooppunt van de cocaïnehandel, en gaan steeds brutaler en gewelddadiger te werk. Woningen en bijvoorbeeld restaurants van rivalen of hun familie en vrienden worden beklad, beschoten en bestookt met explosieven. De daders komen geregeld uit Nederland, waar de drugsmaffia nauw met die van het Antwerpse is verweven.
Twee van de negen Nederlanders moeten vijf jaar de cel in voor een 'vergisaanslag' met een explosief op het huis van een 90-jarige vrouw in het Antwerpse stadsdeel Wilrijk. Ze hadden het waarschijnlijk gemunt op de woning van de ex van een drugscrimineel even verderop in de straat. Die werd een paar dagen later alsnog het doelwit.
'Snitch'
Zes andere Nederlanders kregen dinsdag gevangenisstraffen opgelegd voor een reeks aanvallen op onder meer het huis van een havenarbeider en een fruitbedrijf in de zomer van 2022. Twee kregen vijf jaar cel, de anderen vier.
Ook voor de aanslag op een huis van een bekende misdaadfamilie in het Antwerpse Berchem is een Nederlander veroordeeld. Daar werd een auto in brand gestoken en 'snitch' (verrader) op de voordeur gekalkt.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - In het weekend kunnen mogelijk de schaatsen aan in het noorden van het land, verwacht Weeronline. Vanaf donderdag wordt het in het noordoosten steeds kouder, met overdag maximaal 1 of 2 graden. In de nachten vriest het licht tot matig. Begin volgende week neemt de kans op "schaatspret" ook in het oosten toe.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De petitie van journalist Teun van de Keuken om het Nederlands elftal weg te laten blijven van het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico heeft de grens van 100.000 ondertekeningen gepasseerd. De petitie kan sinds afgelopen zaterdag worden ondertekend. "Laat ons land en onze voetballers aan de goede kant van de geschiedenis staan. Hou onze jongens thuis", aldus Van de Keuken.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet stelt dit jaar 23 miljoen euro extra beschikbaar voor energiesteun aan Oekraïne. Dat heeft staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD) bekendgemaakt tijdens een bezoek aan dat land.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nico Garstman heeft met zijn foto van de rellen op het Haagse Malieveld in september de Nieuwsfoto van het Jaar 2025 gewonnen bij de jaarlijkse verkiezing van Stichting Nieuwsfoto. In de sportcategorie ging de prijs naar ANP-fotograaf Robin van Lonkhuijsen voor zijn foto van shorttrackster Xandra Velzeboer.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De betoging tegen het geweld tegen Koerden in Syrië in het centrum van Den Haag is voorbij. De politie liet de betogers weten dat het protest op last van de burgemeester niet verder mocht gaan achter Den Haag Centraal. De honderden overgebleven betogers gaven gehoor aan de oproep te vertrekken.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 30-jarige Hamzah L. voor het doodsteken van de 11-jarige Sohani op 1 februari vorig jaar in de Anemoonstraat in Nieuwegein. Volgens het OM is L. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
17 uur geleden