Nederlanders cel in voor aanslagen Antwerpse onderwereld
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Negen Nederlanders moeten jaren de gevangenis in voor het plegen van aanslagen in het Antwerpse drugsmilieu. Twee van hen bliezen per abuis het huis van een hoogbejaarde vrouw op.
Bendes belagen elkaar al enkele jaren in de Belgische havenstad, een belangrijk knooppunt van de cocaïnehandel, en gaan steeds brutaler en gewelddadiger te werk. Woningen en bijvoorbeeld restaurants van rivalen of hun familie en vrienden worden beklad, beschoten en bestookt met explosieven. De daders komen geregeld uit Nederland, waar de drugsmaffia nauw met die van het Antwerpse is verweven.
Twee van de negen Nederlanders moeten vijf jaar de cel in voor een 'vergisaanslag' met een explosief op het huis van een 90-jarige vrouw in het Antwerpse stadsdeel Wilrijk. Ze hadden het waarschijnlijk gemunt op de woning van de ex van een drugscrimineel even verderop in de straat. Die werd een paar dagen later alsnog het doelwit.
'Snitch'
Zes andere Nederlanders kregen dinsdag gevangenisstraffen opgelegd voor een reeks aanvallen op onder meer het huis van een havenarbeider en een fruitbedrijf in de zomer van 2022. Twee kregen vijf jaar cel, de anderen vier.
Ook voor de aanslag op een huis van een bekende misdaadfamilie in het Antwerpse Berchem is een Nederlander veroordeeld. Daar werd een auto in brand gestoken en 'snitch' (verrader) op de voordeur gekalkt.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
14 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
17 uur geleden