Nederlanders cel in voor aanslagen Antwerpse onderwereld
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Negen Nederlanders moeten jaren de gevangenis in voor het plegen van aanslagen in het Antwerpse drugsmilieu. Twee van hen bliezen per abuis het huis van een hoogbejaarde vrouw op.
Bendes belagen elkaar al enkele jaren in de Belgische havenstad, een belangrijk knooppunt van de cocaïnehandel, en gaan steeds brutaler en gewelddadiger te werk. Woningen en bijvoorbeeld restaurants van rivalen of hun familie en vrienden worden beklad, beschoten en bestookt met explosieven. De daders komen geregeld uit Nederland, waar de drugsmaffia nauw met die van het Antwerpse is verweven.
Twee van de negen Nederlanders moeten vijf jaar de cel in voor een 'vergisaanslag' met een explosief op het huis van een 90-jarige vrouw in het Antwerpse stadsdeel Wilrijk. Ze hadden het waarschijnlijk gemunt op de woning van de ex van een drugscrimineel even verderop in de straat. Die werd een paar dagen later alsnog het doelwit.
'Snitch'
Zes andere Nederlanders kregen dinsdag gevangenisstraffen opgelegd voor een reeks aanvallen op onder meer het huis van een havenarbeider en een fruitbedrijf in de zomer van 2022. Twee kregen vijf jaar cel, de anderen vier.
Ook voor de aanslag op een huis van een bekende misdaadfamilie in het Antwerpse Berchem is een Nederlander veroordeeld. Daar werd een auto in brand gestoken en 'snitch' (verrader) op de voordeur gekalkt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
6 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
6 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
11 uur geleden