Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders blijven evenveel vlees eten, stelt Natuur & Milieu

Nederlanders blijven evenveel vlees eten, stelt Natuur & Milieu

UTRECHT (ANP) - Het aantal Nederlanders dat vlees eet, blijft ook dit jaar weer nagenoeg gelijk, stelt Natuur & Milieu in de Vegamonitor. Ruim zes op de tien mensen omschrijven zichzelf als vleeseter, stelt de organisatie op basis van onderzoek onder bijna duizend respondenten. Volgens Natuur & Milieu schommelt het aantal vleeseters al jaren rond de 60 procent.

Ongeveer 3 op de 10 mensen zien zichzelf anno 2021 als flexitariër en eten minstens een dag in de week geen vlees. 3 procent eet wel vis maar geen vlees en nog eens 3 procent noemt zichzelf vegetariër. 1 procent van de ondervraagden is veganist. Gemiddeld eten Nederlanders 5,4 dagen per week vlees of vis, 1,3 dagen vegetarisch en 0,3 dagen veganistisch (dus ook zonder zuivel of ei).

Mensen die vlees of vis eten, geven aan dat ze dat doen omdat ze het bijvoorbeeld zo gewend zijn vanuit huis, of het is normaal voor ze om het met familie of vrienden te eten. Dorien Ackerman van Natuur & Milieu: "Het onderzoek laat zien dat het doorbreken van gewoontes ontzettend moeilijk is." Het is volgens haar nu aan supermarkten en de overheid om te zorgen dat er iets gedaan wordt aan de vleesprijzen. Er moet niet meer "gestunt" worden met vlees en de milieuschade die vlees oplevert moet in de prijs worden verrekend, vindt Ackerman.

Het onlineonderzoek is uitgevoerd door Kantar, onder Nederlanders van 16 jaar en ouder die uit een database zijn gehaald van ongeveer 120.000 mensen. De groep is representatief als het gaat om leeftijd, geslacht, regio, sociale klasse en gezinsgrootte.

Meer uit Binnenland

KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

SCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.

2 uur geleden
Beelden metrostations rondom Maccabi-rellen toch teruggevonden

AMSTERDAM (ANP) - Het GVB heeft toch camerabeelden teruggevonden van metrostations in de tijd dat de rellen rondom de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv plaatsvonden, in november vorig jaar. De politie had de beelden destijds opgevraagd, maar het GVB nam toen aan dat de beelden er niet meer waren.

4 uur geleden
18 jaar cel en tbs geëist tegen Bretly D.

ROTTERDAM (ANP) - Tegen Bretly D., die wordt verdacht van onder meer het doden van een man in Rotterdam en een poging een man in Zutphen te wurgen, is een celstraf van achttien jaar en tbs met dwangverpleging geëist. Bij D. zijn meerdere stoornissen vastgesteld, die ondanks dat hij al jarenlang behandeld werd, alleen maar erger lijken te zijn geworden.

4 uur geleden
OM mag door met vervolging XR-aanhanger om A12-blokkade

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) mag van de rechter doorgaan met de strafrechtelijke vervolging van een klimaatactivist voor het blokkeren van de A12 in Den Haag met een auto. Volgens de officier van justitie heeft de aanhanger van Extinction Rebellion (XR) daarmee andere verkeersdeelnemers in gevaar gebracht en ambulances gehinderd. De verdediging is het daar niet alleen mee oneens, maar vindt dat de zaak direct moet worden gestaakt.

4 uur geleden
FNV: politiek moet beter voor gevangenismedewerkers zorgen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV roept de politiek en de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) op om dringend actie te ondernemen na de "zeer ernstige incidenten" waarbij vier gevangenismedewerkers slachtoffer werden van aanslagen en ernstige mishandeling.

4 uur geleden
OM eist zes jaar cel en tbs voor houden jongen als 'seksslaaf'

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Utrecht zes jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Roelof E. (60) uit Amersfoort die jarenlang een minderjarige jongen seksueel zou hebben uitgebuit. Volgens de officier van justitie is het slachtoffer verslaafd gemaakt aan GHB en ketamine en vanaf jonge leeftijd gebruikt als seksslaaf door E. en medeverdachte Arie van der K. (61). "Dit is het verhaal van het leven van een jongen dat in tien jaar helemaal is afgebroken."

4 uur geleden
Campagne tegen explosies roept op sneller vreemde zaken te melden

ROTTERDAM (ANP) - Een nieuwe campagne tegen aanslagen met explosieven moet ervoor zorgen dat verdachte situaties sneller worden gemeld. Want volgens Meld Misdaad Anoniem helpt dat de explosies tegen te gaan.

6 uur geleden