Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders bij EK allround achterin, diskwalificatie Huizinga

Nederlanders bij EK allround achterin, diskwalificatie Huizinga

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten in de achtervolging na de eerste afstand op het EK allround. Marcel Bosker eindigde met 37,30 als beste Nederlander op de elfde plaats. Chris Huizinga werd na een tweede valse start gediskwalificeerd.

De Zuid-Koreaan Kim Min-seok, die uitkomt voor Hongarije, won de 500 meter in 35,63. De Noor Peder Kongshaug werd tweede met 35,94. De Italiaan Daniele Di Stefano eindigde als derde met 36,30.

Beau Snellink verloor zijn rit van de Pool Vladimir Semirunniy die tot 37,27 kwam. De Nederlands kampioen finishte in 37,67. Dat betekende de veertiende tijd. Huizinga stond twee ritten eerder na een eerdere valse start niet stil en liep zo een diskwalificatie op.

Patrick Roest

De Noorse schaatser Sander Eitrem was met 36,79 sneller dan Bosker en Snellink. Davide Ghiotto uit Italië, specialist op de lange afstanden, opende zijn allroundtoernooi met 38,31.

De schaatsers komen later zaterdag nog in actie op de 5000 meter. Titelverdediger Patrick Roest ontbreekt op het EK allround.

Meer uit Sport

Rodetruidrager Pogačar komt hard ten val en stapt uit Vuelta

XERACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar is in de Vuelta hard ten val gekomen en heeft de koers verlaten. De Sloveense wereldkampioen droeg de rode trui als klassementsleider in de Ronde van Spanje.

39 minuten geleden
Nederlandse achten probleemloos door series bij WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Op de WK roeien in eigen land zijn de Nederlandse achten zaterdag probleemloos door de series gekomen. De vrouwen plaatsten zich met de derde tijd van het veld voor de finale van zondag. De mannen voeren de vierde tijd, en mogen zich zondagochtend melden voor de halve finale. Beide Nederlandse boten zijn regerend wereldkampioen.

1 uur geleden
Olympisch kampioene Florijn in skiff naar finale WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn heeft zaterdag op de WK roeien de finale bereikt. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos werd de Nederlandse tweede in haar halve finale achter de Britse Lauren Henry. De finale staat zondag om 13.52 uur op het programma. Viktorija Senkute uit Litouwen werd derde.

2 uur geleden
Vrouwen dubbelvier roeien naar WK-goud op de Bosbaan

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters in de dubbelvier hebben overtuigend goud gewonnen op de WK in eigen land. Tessa Dullemans, Lisa Bruijnincx, Margot Leeuwenburgh en Marieke Keijser kwamen onder luid gejuich van een enthousiast publiek als eerste over de finish op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.

5 uur geleden
Roeisters vierzonder grijpen brons op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeisters van de vierzonder hebben een bronzen medaille behaald op het WK in eigen land. Tinka Offereins, Linn van Aanholt, Ymkje Clevering en Nika Vos gingen snel van start, maar hadden vervolgens geen antwoord op een versnelling van de Amerikaanse en Australische ploeg.

5 uur geleden
Roeiers vierzonder pakken zilver in spannende finale op WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers van de vierzonder hebben een zilveren medaille gepakt op de WK in eigen land. Lennart van Lierop, Eli Brouwer, Gert-Jan van Doorn en Rik Rienks moesten alleen de Amerikaanse ploeg voor laten gaan in een spannende race op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos.

5 uur geleden
Wereldkampioen Norris verlengt contract bij McLaren tot eind 2030

LONDEN (ANP) - Autocoureur Lando Norris heeft zijn contract bij McLaren verlengd. De 26-jarige Brit heeft zich tot eind 2030 aan zijn team verbonden. De oude verbintenis van de regerend wereldkampioen in de Formule 1 liep tot eind 2028.

5 uur geleden