Nederlanders bij EK allround achterin, diskwalificatie Huizinga
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten in de achtervolging na de eerste afstand op het EK allround. Marcel Bosker eindigde met 37,30 als beste Nederlander op de elfde plaats. Chris Huizinga werd na een tweede valse start gediskwalificeerd.
De Zuid-Koreaan Kim Min-seok, die uitkomt voor Hongarije, won de 500 meter in 35,63. De Noor Peder Kongshaug werd tweede met 35,94. De Italiaan Daniele Di Stefano eindigde als derde met 36,30.
Beau Snellink verloor zijn rit van de Pool Vladimir Semirunniy die tot 37,27 kwam. De Nederlands kampioen finishte in 37,67. Dat betekende de veertiende tijd. Huizinga stond twee ritten eerder na een eerdere valse start niet stil en liep zo een diskwalificatie op.
Patrick Roest
De Noorse schaatser Sander Eitrem was met 36,79 sneller dan Bosker en Snellink. Davide Ghiotto uit Italië, specialist op de lange afstanden, opende zijn allroundtoernooi met 38,31.
De schaatsers komen later zaterdag nog in actie op de 5000 meter. Titelverdediger Patrick Roest ontbreekt op het EK allround.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.
2 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
21 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
22 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
1 dag geleden