Nederlanders bij EK allround achterin, diskwalificatie Huizinga
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten in de achtervolging na de eerste afstand op het EK allround. Marcel Bosker eindigde met 37,30 als beste Nederlander op de elfde plaats. Chris Huizinga werd na een tweede valse start gediskwalificeerd.
De Zuid-Koreaan Kim Min-seok, die uitkomt voor Hongarije, won de 500 meter in 35,63. De Noor Peder Kongshaug werd tweede met 35,94. De Italiaan Daniele Di Stefano eindigde als derde met 36,30.
Beau Snellink verloor zijn rit van de Pool Vladimir Semirunniy die tot 37,27 kwam. De Nederlands kampioen finishte in 37,67. Dat betekende de veertiende tijd. Huizinga stond twee ritten eerder na een eerdere valse start niet stil en liep zo een diskwalificatie op.
Patrick Roest
De Noorse schaatser Sander Eitrem was met 36,79 sneller dan Bosker en Snellink. Davide Ghiotto uit Italië, specialist op de lange afstanden, opende zijn allroundtoernooi met 38,31.
De schaatsers komen later zaterdag nog in actie op de 5000 meter. Titelverdediger Patrick Roest ontbreekt op het EK allround.
Meer uit Sport
ROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena en Venus Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van bondscoach Raoul Ehren zijn volledig fit en klaar voor de halve finale van het wereldkampioenschap donderdag tegen België. Als voormalig bondscoach van de Belgische hockeysters kent hij de tegenstander door en door. "Het gaat om de vorm die we op het veld kunnen laten zien en desnoods in de shoot-outs", kijkt Ehren vooruit.
7 uur geleden