Nederlanders bij EK allround achterin, diskwalificatie Huizinga
HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers moeten in de achtervolging na de eerste afstand op het EK allround. Marcel Bosker eindigde met 37,30 als beste Nederlander op de elfde plaats. Chris Huizinga werd na een tweede valse start gediskwalificeerd.
De Zuid-Koreaan Kim Min-seok, die uitkomt voor Hongarije, won de 500 meter in 35,63. De Noor Peder Kongshaug werd tweede met 35,94. De Italiaan Daniele Di Stefano eindigde als derde met 36,30.
Beau Snellink verloor zijn rit van de Pool Vladimir Semirunniy die tot 37,27 kwam. De Nederlands kampioen finishte in 37,67. Dat betekende de veertiende tijd. Huizinga stond twee ritten eerder na een eerdere valse start niet stil en liep zo een diskwalificatie op.
Patrick Roest
De Noorse schaatser Sander Eitrem was met 36,79 sneller dan Bosker en Snellink. Davide Ghiotto uit Italië, specialist op de lange afstanden, opende zijn allroundtoernooi met 38,31.
De schaatsers komen later zaterdag nog in actie op de 5000 meter. Titelverdediger Patrick Roest ontbreekt op het EK allround.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
13 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.
18 uur geledenCARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.
21 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Vijf landen hebben aangegeven niet tegen Rusland te zullen spelen op het wereldkampioenschap ijshockey in 2027. Finland, Zweden, Noorwegen, Denemarken en Letland maakten op die manier duidelijk dat zij het niet eens zijn met de beslissing van het internationale sporttribunaal CAS. Het CAS oordeelde vrijdag dat de internationale ijshockeybond IIHF Rusland weer moest toelaten op internationale toernooien.
23 uur geleden