Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders bestelden flink meer bij webshops in crisisjaar 2020

Nederlanders bestelden flink meer bij webshops in crisisjaar 2020

EDE (ANP) - Nederlanders hebben in crisisjaar 2020 flink meer besteld bij webshops, vooral als gevolg van de coronapandemie en de overheidsmaatregelen die zijn genomen om verspreiding van het virus in te dammen. Volgens onderzoek in opdracht van Thuiswinkel.org en Retail Insiders blijkt dat er 26,6 miljard euro werd uitgegeven, wat 7 procent meer was dan een jaar eerder. Het totale aantal aankopen steeg met ruim een kwart tot 335 miljoen bestellingen.

Volgens de onderzoekers werden met name meer producten online aangeschaft. De totale bestedingen stegen hier met 43 procent en het aantal online aankopen met 41 procent. Dat mensen als gevolg van de lockdownmaatregelen meer tijd thuis doorbrachten, is volgens de onderzoekers ook duidelijk te merken in het online koopgedrag. Met name bij producten voor in en om het huis en bij sport en recreatie was sprake van een stevige groei van de uitgaven tot wel 83 procent.

De groei bij online aangeschafte producten vormde een contrast met de klappen die onder andere vielen in de reis- en vrijetijdsbranche. De uitgaven aan pakketreizen zakten met 72 procent in. Bij de euro's die aan losse vliegtickets en accommodaties werden uitgegeven was de daling 37 procent. De totale dienstensector zag de onlinebestedingen vorig jaar met 39 procent dalen. Het aantal aankopen zakte met 37 procent in.

Meer uit Financieel

Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

5 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

6 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

6 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

7 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

8 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

8 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

9 uur geleden