Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders besteden meer aan slimme huishoudapparatuur

Nederlanders besteden meer aan slimme huishoudapparatuur

DEN BOSCH (ANP) - Nederlanders hebben in 2024 meer uitgegeven aan 'slimme' huishoudelijke apparaten, die via internet op afstand kunnen worden bediend met een smartphone of tablet. De markt voor deze apparatuur, zoals slimme wasmachines, vaatwassers, rolluiken, zonwering en robotstofzuigers groeide in een jaar tijd naar 3,7 miljard euro, meldt marktonderzoeksbureau Multiscope. Dat is ruim 200 miljoen euro meer ten opzichte van 2023.

Net als in 2023 gaven huishoudens het meeste uit aan slimme rolluiken, gordijnen en zonwering. Aan deze producten werd ruim 1,3 miljard euro besteed. Aan slimme wasmachines en drogers werd 520 miljoen euro uitgegeven en aan ovens en magnetrons 475 miljoen euro. Robotstofzuigers waren goed voor bijna 330 miljoen euro.

Meer dan een kwart van de Nederlandse huishoudens bezit inmiddels slimme huishoudelijke apparatuur, stelt Multiscope op basis van een onderzoek onder ruim 5400 Nederlanders. Dat is net zo veel als een jaar eerder en komt neer op ruim 2,3 miljoen huishoudens. Het populairste product blijft de robotstofzuiger. Ruim de helft van de ondervraagden noemt gemak en comfort als belangrijkste reden voor de aanschaf van slimme huishoudelijke apparatuur.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs stijgt in week tijd met 20 procent

AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.

1 uur geleden
Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiƫn mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

1 uur geleden
Toeristen boekten recordaantal overnachtingen in de EU

LUXEMBURG (ANP) - Toeristen sliepen vorig jaar een recordaantal nachten in accommodaties in de EU. In totaal werden er 3,08 miljard nachtjes weg geboekt, 2 procent meer dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van statistiekbureau Eurostat.

1 uur geleden
Andere grote rederijen wachten nog met terugkeer naar Suezkanaal

HAMBURG (ANP) - Andere grote rederijen kiezen er voorlopig niet voor om weer via het Suezkanaal te varen. Maersk maakte donderdag bekend wel terug te keren. Hapag-Lloyd en ONE laten desgevraagd weten de situatie te monitoren, maar voorlopig de vaarweg te blijven mijden.

2 uur geleden
Meer ijzererts zorgt voor toename overslag in Zeeuwse havens

TERNEUZEN (ANP) - De overslag in de havens van Vlissingen, Terneuzen en Gent is vorig jaar licht toegenomen. De havens in het overkoepelende North Sea Port noteerden een goederenoverslag via de zeevaart van 67 miljoen ton, een stijging van 0,4 procent. Dat is het gevolg van een sterk laatste kwartaal met veel ijzererts.

2 uur geleden
BBC sluit contentdeal met videoplatform YouTube, meldt FT

LONDEN (ANP/RTR) - De BBC is van plan voor het eerst programma's te produceren voor YouTube, het videoplatform van het Amerikaanse internetconcern Google. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. De Britse publieke omroep hoopt hiermee meer inkomsten binnen te halen nu steeds meer kijkers overstappen op streamingdiensten.

2 uur geleden
TikTok-technologie checkt video's om te jonge gebruikers te weren

STOCKHOLM (ANP) - TikTok zegt binnenkort nieuwe technologie te gebruiken om de leeftijd van gebruikers in Europa te controleren, onder andere op basis van geposte video's. Formeel is de socialemedia-app bedoeld voor mensen die ouder zijn dan 13, maar jongere gebruikers maken toch vaak een account aan.

3 uur geleden