Nederlanders besteden meer aan slimme huishoudapparatuur
DEN BOSCH (ANP) - Nederlanders hebben in 2024 meer uitgegeven aan 'slimme' huishoudelijke apparaten, die via internet op afstand kunnen worden bediend met een smartphone of tablet. De markt voor deze apparatuur, zoals slimme wasmachines, vaatwassers, rolluiken, zonwering en robotstofzuigers groeide in een jaar tijd naar 3,7 miljard euro, meldt marktonderzoeksbureau Multiscope. Dat is ruim 200 miljoen euro meer ten opzichte van 2023.
Net als in 2023 gaven huishoudens het meeste uit aan slimme rolluiken, gordijnen en zonwering. Aan deze producten werd ruim 1,3 miljard euro besteed. Aan slimme wasmachines en drogers werd 520 miljoen euro uitgegeven en aan ovens en magnetrons 475 miljoen euro. Robotstofzuigers waren goed voor bijna 330 miljoen euro.
Meer dan een kwart van de Nederlandse huishoudens bezit inmiddels slimme huishoudelijke apparatuur, stelt Multiscope op basis van een onderzoek onder ruim 5400 Nederlanders. Dat is net zo veel als een jaar eerder en komt neer op ruim 2,3 miljoen huishoudens. Het populairste product blijft de robotstofzuiger. Ruim de helft van de ondervraagden noemt gemak en comfort als belangrijkste reden voor de aanschaf van slimme huishoudelijke apparatuur.
Meer uit Financieel
BILLUND (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LEGO heeft vorig jaar recordresultaten behaald, waarmee het Deense bedrijf zijn positie als 's werelds grootste speelgoedfabrikant verder versterkte. Volgens het bedrijf werd het productaanbod uitgebreid naar een recordniveau en werden vooral goede zaken gedaan met de verkoop van bouwsets van LEGO City, LEGO Icon, LEGO Technic en LEGO Botanicals, net als met speelgoed van Star Wars. In alle markten was er groei te zien.
28 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS verhoogt tijdelijk de prijzen van vliegtickets om de kosten voor vliegtuigbrandstof. Dit komt door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat heeft de olieprijzen flink opgedreven.
43 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - Restaurants en hotels in India waarschuwen voor verstoringen en mogelijke sluitingen, aangezien de Iranoorlog de levering van kookgas in het Aziatische land belemmert. Het brandstoftekort komt doordat de oorlog het scheepvaartverkeer in de Perzische Golf en de Straat van Hormuz heeft stilgelegd. India importeert normaal veel van zijn gas uit die regio. De horeca gebruikt er veel vloeibaar petroleumgas (lpg).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een stevige winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zal de oorlog met Iran "snel voorbij" zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA/AFP) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft vorig jaar flink minder winst geboekt, mede door hoge kosten voor de Amerikaanse importheffingen. De winst na belastingen kelderde met 44 procent tot 6,9 miljard euro. Dat is het laagste niveau sinds 2016, toen het bedrijf miljardenvoorzieningen trof vanwege het dieselschandaal. Volkswagen maakte ook bekend de komende jaren nog duizenden banen in Duitsland extra te schrappen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs laat dinsdagochtend net als de olieprijzen een stevige daling zien. Daarmee reageert de handel op de gasmarkt eveneens op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Die heeft gezegd dat de oorlog met Iran mogelijk snel voorbij kan zijn.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Dura Vermeer heeft vorig jaar flink meer omzet behaald dankzij een sterke vraag naar nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Volgens het familiebedrijf uit Rotterdam, dat vorig jaar zijn 170-jarig bestaan vierde, steeg de jaaromzet met 24 procent tot 2,6 miljard euro. Daarbij ging de nettowinst met bijna 50 procent omhoog tot ruim 90 miljoen euro.
3 uur geleden