Nederlanders besteden meer aan slimme huishoudapparatuur
DEN BOSCH (ANP) - Nederlanders hebben in 2024 meer uitgegeven aan 'slimme' huishoudelijke apparaten, die via internet op afstand kunnen worden bediend met een smartphone of tablet. De markt voor deze apparatuur, zoals slimme wasmachines, vaatwassers, rolluiken, zonwering en robotstofzuigers groeide in een jaar tijd naar 3,7 miljard euro, meldt marktonderzoeksbureau Multiscope. Dat is ruim 200 miljoen euro meer ten opzichte van 2023.
Net als in 2023 gaven huishoudens het meeste uit aan slimme rolluiken, gordijnen en zonwering. Aan deze producten werd ruim 1,3 miljard euro besteed. Aan slimme wasmachines en drogers werd 520 miljoen euro uitgegeven en aan ovens en magnetrons 475 miljoen euro. Robotstofzuigers waren goed voor bijna 330 miljoen euro.
Meer dan een kwart van de Nederlandse huishoudens bezit inmiddels slimme huishoudelijke apparatuur, stelt Multiscope op basis van een onderzoek onder ruim 5400 Nederlanders. Dat is net zo veel als een jaar eerder en komt neer op ruim 2,3 miljoen huishoudens. Het populairste product blijft de robotstofzuiger. Ruim de helft van de ondervraagden noemt gemak en comfort als belangrijkste reden voor de aanschaf van slimme huishoudelijke apparatuur.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - In verschillende Albert Heijn-vestigingen in Nederland zijn donderdag nog lege schappen te zien van verse producten, zoals groente en fruit. Wel lijkt het erop dat er weer meer wordt bijgevuld, nu het herstel van de leveringen aan supermarkten is ingezet.
7 minuten geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het derde kwartaal van 2026 opnieuw een recordwinst geboekt. Het is het zesde kwartaal op rij dat de belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML een recordwinst heeft behaald.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitbater van laadstations voor elektrische auto's Fastned zegt het bouwtempo van nieuwe stations te versnellen. De exploitant heeft momenteel 65 laadstations in aanbouw, bijna het dubbele aantal ten opzichte van vorig jaar.
39 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro, een belangrijke leverancier aan de Nederlandse horeca, blijft last houden van consumenten die terughoudender zijn met hun bestedingen in restaurants en cafés. De omzet van het bedrijf liep in het afgelopen kwartaal iets terug.
42 minuten geledenSEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Zuid-Korea en Japan zijn donderdag hard onderuitgegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na de forse koersverliezen in de Amerikaanse chipsector op woensdag. De chipaandelen zijn dit jaar sterk in waarde gestegen dankzij de grote vraag naar chips voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Consumentenbond, Offlimits en The Firewall staan op 26 november tegenover socialmediabedrijf Meta in de rechtbank van Amsterdam. Dat hebben de belangenorganisaties donderdag bekendgemaakt. De drie Nederlandse organisaties eisen in een kort geding dat Meta stopt met de verkoop van de Meta-bril zolang daarmee stiekem opnamen kunnen worden gemaakt.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom gaat ongeveer tweehonderd banen schrappen om de kosten te drukken en de organisatie "slagvaardiger" te maken. Het Nederlandse bedrijf, met wereldwijd 3300 mensen in dienst, verwacht dat de reorganisatie jaarlijks ongeveer 21 miljoen euro aan kostenbesparingen oplevert.
1 uur geleden