Nederlanders besteden meer aan slimme apparaten
DEN BOSCH (ANP) - Nederlanders besteden steeds meer aan 'slimme' apparaten in hun huizen. Huishoudens hebben voor bijna 6,3 miljard euro aan zogeheten smart home-producten in huis, meldt marktonderzoeksbureau Multiscope. Dat is 7 procent meer dan een jaar geleden. Toen ging het om 5,8 miljard euro.
Ook het bezit van slimme apparaten is gestegen, stelt Multiscope op basis van een onderzoek onder ruim 5400 Nederlanders vorige maand. Inmiddels heeft 61 procent van alle huishoudens bijvoorbeeld een robotstofzuiger, verlichting die automatisch aangaat als het donker wordt of slimme deurbel.
Nederlanders besteden het meest aan slimme huishoudelijke apparaten, zoals slimme wasmachines, vaatwassers, waterkokers, rolluiken en robotgrasmaaiers. In totaal gaat het om 3,7 miljard euro. Daarna volgen apparaten voor beveiliging en veiligheid zoals slimme deursloten, deurbellen, camera's en babyfoons, goed voor 1 miljard euro. Naar slimme LED-lampen, dimmers en schakelaars ging 720 miljoen euro.
Huishoudens met een koopwoning hebben vaker slimme apparatuur dan huurders. Ook 35- tot 49-jarigen hebben relatief vaak slimme apparatuur, meldt het marktonderzoeksbureau. Slimme beveiliging is met name populair onder 18- tot 34-jarigen. 50-plussers hebben in elke categorie beduidend minder slimme apparaten in huis, concludeert Multiscope.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
5 uur geleden