Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nederlanders besteden meer aan slimme apparaten

Nederlanders besteden meer aan slimme apparaten

DEN BOSCH (ANP) - Nederlanders besteden steeds meer aan 'slimme' apparaten in hun huizen. Huishoudens hebben voor bijna 6,3 miljard euro aan zogeheten smart home-producten in huis, meldt marktonderzoeksbureau Multiscope. Dat is 7 procent meer dan een jaar geleden. Toen ging het om 5,8 miljard euro.

Ook het bezit van slimme apparaten is gestegen, stelt Multiscope op basis van een onderzoek onder ruim 5400 Nederlanders vorige maand. Inmiddels heeft 61 procent van alle huishoudens bijvoorbeeld een robotstofzuiger, verlichting die automatisch aangaat als het donker wordt of slimme deurbel.

Nederlanders besteden het meest aan slimme huishoudelijke apparaten, zoals slimme wasmachines, vaatwassers, waterkokers, rolluiken en robotgrasmaaiers. In totaal gaat het om 3,7 miljard euro. Daarna volgen apparaten voor beveiliging en veiligheid zoals slimme deursloten, deurbellen, camera's en babyfoons, goed voor 1 miljard euro. Naar slimme LED-lampen, dimmers en schakelaars ging 720 miljoen euro.

Huishoudens met een koopwoning hebben vaker slimme apparatuur dan huurders. Ook 35- tot 49-jarigen hebben relatief vaak slimme apparatuur, meldt het marktonderzoeksbureau. Slimme beveiliging is met name populair onder 18- tot 34-jarigen. 50-plussers hebben in elke categorie beduidend minder slimme apparaten in huis, concludeert Multiscope.

Meer uit Financieel

FT: president Lagarde waarschijnlijk vroegtijdig weg bij ECB

LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.

54 minuten geleden
Steeds meer jongeren op lichtere motoren stuwen recordverkoop

UTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.

2 uur geleden
ING: vrachtwagenheffing drijft kosten transportbedrijven flink op

AMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.

2 uur geleden
Zichtbaar verduurzaamde huizen leveren meer op bij verkoop

APELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.

2 uur geleden
Wall Street sluit eerste dag van kortere handelsweek licht hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.

10 uur geleden
Bronnen: VK wil verzet Nederland tegen strenge handelsplannen EU

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

11 uur geleden
Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

13 uur geleden